investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Google bude s pomocí AI testovat funkci pro zjištění krádeže telefonu

12.06.2024

Google bude testovat celkem tři funkce pro uzamknutí telefonu...

Americká společnost Google začne v Brazílii u chytrých telefonů s operačním systémem Android testovat novou funkci, která bude využívat umělou inteligenci (AI) ke zjištění krádeže telefonu a jeho následnému uzamknutí. S odkazem na sdělení firmy o tom dnes informovala agentura Reuters.

Google bude testovat celkem tři funkce pro uzamknutí telefonu. Jedna z nich bude využívat AI k detekování "obvyklého pohybu spojeného s krádeží". Pokud takový pohyb zjistí, přikročí k uzamknutí telefonu. Další funkce umožní majiteli v případě krádeže uzamknout telefon na dálku z jiného zařízení. Třetí funkce pak telefon zablokuje v případě, že zůstane po dlouhou dobu bez přístupu k internetu.

Nové funkce budou moci majitelé telefonů se systémem Android v Brazílii používat od července. Následně se tyto funkce budou podle společnosti Google postupně zavádět i v dalších zemích.

Krádeže telefonů představují v Brazílii velký problém. Počet ukradených telefonů v této latinskoamerické zemi, která má kolem 215 milionů obyvatel, se v roce 2022 vyšplhal téměř na jeden milion.

Brazilská vláda koncem loňského roku spustila aplikaci s názvem Celular Seguro, která uživatelům umožňuje nahlásit krádež telefonu a zablokovat jej pomocí jiného zařízení patřícího ověřené osobě. Do konce května se do aplikace zaregistrovalo kolem dvou milionů osob a zablokováno bylo zhruba 50.000 telefonů, uvedlo brazilské ministerstvo vnitra.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top