investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Globální prodeje Toyoty v červenci vzrostly o 8 %

30.08.2023

Výrobce nejprodávanějších světových automobilů rovněž vykázal v červenci 15procentní nárůst celosvětové produkce...

Celosvětové prodeje společnosti Toyota Motor vzrostly v červenci meziročně o osm procent na rekordních 859.506 vozů. Japonská automobilka o tom dnes informovala na svém webu. V úterý musela firma pozastavit výrobu ve všech svých 14 závodech v Japonsku kvůli poruše počítačového systému.

Výrobce nejprodávanějších světových automobilů rovněž vykázal v červenci 15procentní nárůst celosvětové produkce. Japonský výrobce vykázal meziroční nárůst celosvětových prodejů už šest měsíců v řadě a zvýšení výroby sedm měsíců po sobě. Data indikují zotavení podniku z loňských výpadků v dodavatelském řetězci a protipandemických opatření.

Údaje za srpen, které budou k dispozici až příští měsíc, budou patrně ovlivněny úterním pozastavením výroby. Porucha počítačového systému firmě znemožnila objednávat komponenty. Toyota dnes ve svých japonských montážních závodech obnovuje provoz. Firma příčinu poruchy stále vyšetřuje. Uvedla ale, že nebyla způsobena kybernetickým útokem.

V Číně prodeje Toyoty minulý měsíc klesly o 15 procent. To kontrastovalo s vyššími prodeji v Japonsku (o 35 procent), Spojených státech (o osm procent) a Evropě.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top