investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Globální prodeje Toyoty v červenci vzrostly o 8 %

30.08.2023

Výrobce nejprodávanějších světových automobilů rovněž vykázal v červenci 15procentní nárůst celosvětové produkce...

Celosvětové prodeje společnosti Toyota Motor vzrostly v červenci meziročně o osm procent na rekordních 859.506 vozů. Japonská automobilka o tom dnes informovala na svém webu. V úterý musela firma pozastavit výrobu ve všech svých 14 závodech v Japonsku kvůli poruše počítačového systému.

Výrobce nejprodávanějších světových automobilů rovněž vykázal v červenci 15procentní nárůst celosvětové produkce. Japonský výrobce vykázal meziroční nárůst celosvětových prodejů už šest měsíců v řadě a zvýšení výroby sedm měsíců po sobě. Data indikují zotavení podniku z loňských výpadků v dodavatelském řetězci a protipandemických opatření.

Údaje za srpen, které budou k dispozici až příští měsíc, budou patrně ovlivněny úterním pozastavením výroby. Porucha počítačového systému firmě znemožnila objednávat komponenty. Toyota dnes ve svých japonských montážních závodech obnovuje provoz. Firma příčinu poruchy stále vyšetřuje. Uvedla ale, že nebyla způsobena kybernetickým útokem.

V Číně prodeje Toyoty minulý měsíc klesly o 15 procent. To kontrastovalo s vyššími prodeji v Japonsku (o 35 procent), Spojených státech (o osm procent) a Evropě.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top