investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Geely chce příští rok uvést na evropský trh elektromobily Zeekr

02.11.2022

Zeekr se tak připojuje k narůstajícímu počtu čínských automobilek, které chtějí v příštím roce zahájit...

Čínský automobilový gigant Zhejiang Geely Holding Group, který se soustředí na výrobu prémiových elektromobilů, plánuje příští rok uvést na evropský trh značku Zeekr. S odvoláním na šéfa značky o tom dnes informovala agentura Reuters. Zeekr se tak připojuje k narůstajícímu počtu čínských automobilek, které chtějí v příštím roce zahájit nebo rozšířit prodej elektromobilů v Evropě. Řadí se mezi ně například firmy BYD, Xpeng a Great Wall Motors.

Holdingová společnost Geely, která vlastní značky Volvo či Polestar, uvedla Zeekr na trh loni jako prémiovou značku zaměřenou na mladší zákazníky. Divize Geely Automobile na začátku tohoto týdne uvedla, že plánuje Zeekr vyčlenit a uvést jeho akcie na burzu.

Společnost Geely vytvořila Zeekr s cílem splňovat standardy v Evropě a ve Spojených státech, řekl novinářům generální ředitel společnosti Zeekr An Cchung-chuej. Firma se podle něj chystá uvést elektrický crossover 001 na evropský trh v příštím roce. Neupřesnil ale, jaký má podnik cíl prodeje ani zda plánuje výrobu v zahraničí.

Na čínském trhu je model 001 dostupný od konce loňského roku. Za prvních devět měsíců letošního roku se tam prodalo 39.474 těchto aut, zatímco americká automobilka Tesla podle údajů Čínského svazu osobních automobilů (CPCA) prodala v Číně za stejné období 219.112 crossoverů Model Y.

Základní model Zeekr 001 se v Číně prodává za částku odpovídají 41.000 dolarů (1,01 milionu Kč). Model Y společnosti Tesla po nedávném snížení ceny stojí na čínském trhu 40.000 dolarů. Ceny pro zahraniční trhy Zeekr neoznámil.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top