investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Co stálo za současným poklesem trhů?

18.06.2017

Zdá se, že efekt „sell in May“ měl letos zpoždění a dorazil v červnu místo května, kdy jej většina investorů tradičně očekává.

Zdá se, že efekt „sell in May“ měl letos zpoždění a dorazil v červnu místo května, kdy jej většina investorů tradičně očekává. Trhy umí být někdy (nebo spíše často) škodolibé. Nicméně, důvodů nedávného několikadenního poklesu cen akcií bylo rozhodně více, mimo jiné pokles cen ropy a technologických titulů či zvednutí úrokových sazeb FEDem. Nicméně, toto opatření je pravděpodobně již zahrnuto v cenách, a navíc investoři nyní naopak očekávají výrazně pozvolnější tempo růstu sazeb. Pravděpodobnost, že FED zvedne sazby znovu do konce letošního roku je nyní dle křivky futures amerických úrokových sazeb na cca 42 procentech a odhaduje se, že pokud FED letos zvedne, tak k tomuto kroku přistoupí spíše až ke konci roku. Pokles souvisel i s výprodeji automatizovaných strategií, které v posledních měsících výrazně preferovaly zejména technologické a růstové akcie, které zároveň zaznamenaly nízký rozsah pohybů ceny, takže byly ideálním kandidátem do velké řady portfolií.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top