investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Čekání na měsíční report z amerického trhu práce

04.01.2017

Americký dolar reagoval pozitivně na silná makrodata z Ameriky i Číny a americké akcie uzavíraly ...

Americký dolar reagoval pozitivně na silná makrodata z Ameriky i Číny a americké akcie uzavíraly v plusu, i když pod svými denními maximy. Zlato posledích několik dní roste i přes sílu amerického dolaru. Ropa naopak neudržela zisky a zemní plyn zažil strmý pád o cca 10 % po obavách ze slabší zimy. Pozitivně reagoval například sektor biotechnologií, jehož akcie zažily krušný rok 2016.

Po silných datech PMI v průmyslu včera přišly další dobré zprávy z Německa, když nezaměstnanost klesla na nejnižší úroveň od roku 1990. Euro oslabilo na 20letá minima vůči dolaru a podobně na tom byla česká koruna, která atakovala hranici 26 Kč za dolar. Český státní rozpočet za loňský rok vykázal první přebytek od poloviny 90 let.

V Evropě uvidíme Markit PMI index nákupních manažerů celkový a za sektor služeb. V Americe bude zajímavé sledovat zejména zveřejnění písemného zápisu z prosincové schůzky FEDu, na které zvýšil sazby a upravil výhled zvyšování sazeb na 2017. Zajímavý bude také údaj o měsíční tvorbě pracovních míst.

Z firem reportuje například Yum! Brands, zítra Walgreens Boots Alliance, Monsanto nebo Constellation Brandz.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top