investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

BYD ve čtvrtletí dosáhla rekordního prodeje elektromobilů

02.01.2024

BYD v loňském roce zvýšil celkový prodej o 62 procent na zhruba tři miliony vozů...

Čínský výrobce elektromobilů a hybridních vozů BYD v loňském roce zvýšil celkový prodej o 62 procent na zhruba tři miliony vozů. Oznámila to dnes firma. V samotném čtvrtém čtvrtletí prodala rekordních 526.409 vozů s čistě elektrickým pohonem. Mohla by tak poprvé na čtvrtletní bázi vystřídat amerického konkurenta Tesla na postu největšího světového prodejce vozů s čistě elektrickým pohonem, napsala agentura Bloomberg.

Tesla zveřejní údaje o prodeji ve úterý. Analytici podle agentury Bloomberg předpokládají, že Tesla vykáže za čtvrté čtvrtletí odbyt kolem 483.200 vozů s čistě elektrickým pohonem.

V celém loňském roce prodala společnost BYD zhruba 1,6 milionu vozů s čistě elektrickým pohonem a zhruba 1,4 milionu hybridních automobilů umožňujících dobíjení z elektrické sítě. Ve třetím čtvrtletí BYD prodala 431.603 vozů s čistě elektrickým pohonem, zatímco Tesla jich dodala zákazníkům 435.059.

Společnost BYD minulý měsíc oznámila, že postaví v Maďarsku svou první evropskou továrnu na osobní vozy. Dodala, že továrna ve městě Szeged (Segedín) by měla vytvořit tisíce nových pracovních míst. BYD již v Maďarsku provozuje továrnu ve městě Komárom u slovenských hranic, která vyrábí autobusy s elektrickým pohonem.

Pro evropské automobilky, například německý koncern Volkswagen, plánovaná továrna BYD znamená vyhlídku na dalšího silného konkurenta na evropském trhu s elektromobily. BYD i další čínské automobilky se snaží expandovat v Evropě, aby snížily závislost na domácím trhu, kde se potýkají s převisem nabídky nad poptávkou a s cenovou válkou, kterou rozpoutal americký konkurent Tesla. "BYD zintenzivňuje zahraniční expanzi, protože její podíl na domácím trhu již dosahuje svého vrcholu," uvedli analytici ze společnosti Bernstein.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top