investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Boeing loni snížil ztrátu více než o polovinu

31.01.2024

Boeing musí dál pracovat na obnovení důvěry po nedávné nehodě...

Americký výrobce letadel Boeing vloni snížil čistou ztrátu na 2,24 miliardy dolarů (zhruba 51,5 miliardy Kč) z téměř 5,1 miliardy dolarů v předchozím roce. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Šéf podniku Dave Calhoun v dopise zaměstnancům uvedl, že Boeing musí dál pracovat na obnovení důvěry po nedávné nehodě, při které jednomu ze strojů Boeing 737 MAX 9 za letu odpadla část trupu.

Nehoda, která se stala 5. ledna stroji provozovanému leteckou společností Alaska Airlines, vedla k několikatýdennímu pozastavení provozu letounů 737 MAX 9. "V posledních letech jsme podnikli významné kroky k posílení postupů v oblasti bezpečnosti a kvality. Ta nehoda ale zcela jasně ukazuje, že toho musíme udělat ještě víc," uvedl Calhoun.

Šéf Boeingu zároveň vyjádřil přesvědčení, že podnik se dokáže se současnými problémy vypořádat. Upozornil také, že firma už v polovině ledna představila nová opatření k posílení kvality ve svých výrobních aktivitách i v dodavatelském řetězci.

Tržby se v loňském roce zvýšily o 17 procent na 77,8 miliardy dolarů. Firma dodala zákazníkům 528 dopravních letadel a obdržela objednávky na 1576 letounů.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se čistá ztráta Boeingu snížila na 30 milionů z 663 milionů dolarů před rokem. Čtvrtletní tržby podniku se meziročně zvýšily o deset procent na 22 miliard dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top