investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Bankám Goldman Sachs a Morgan Stanley výrazně klesl čtvrtletní zisk

17.01.2023

Slabé příjmy z investičního bankovnictví firmě zčásti kompenzovaly rekordní příjmy ze správy majetku...

Zisk americké banky Goldman Sachs se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 69 procent na 1,19 miliardy dolarů (26,3 miliardy Kč). Za jeho poklesem stály nižší příjmy v investičním bankovnictví. Čtvrtletní zisk rivala Morgan Stanley klesl o 41 procent na 2,11 miliardy dolarů (46,6 miliardy Kč). Slabé příjmy z investičního bankovnictví firmě zčásti kompenzovaly rekordní příjmy ze správy majetku.

Pokles zisku společnosti Goldman Sachs byl výraznější, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters. Akcie podniku po zveřejnění hospodářských výsledků ztrácely téměř tři procenta. Zisk konkurenta Morgan Stanley byl naopak vyšší, než se předpokládalo. Jeho akcie si tak připisovaly téměř dvě procenta.

"Vykázali jsme za čtvrté čtvrtletí solidní výsledky v obtížném tržním prostředí," uvedl v tiskové zprávě šéf společnosti Morgan Stanley James Gorman. Příjmy společnosti ze správy majetku se meziročně zvýšily o šest procent na rekordních 6,63 miliardy dolarů. Příjmy z investičního bankovnictví se ale téměř o polovinu propadly a činily 1,25 miliardy dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top