investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Bankám Goldman Sachs a Morgan Stanley výrazně klesl čtvrtletní zisk

17.01.2023

Slabé příjmy z investičního bankovnictví firmě zčásti kompenzovaly rekordní příjmy ze správy majetku...

Zisk americké banky Goldman Sachs se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 69 procent na 1,19 miliardy dolarů (26,3 miliardy Kč). Za jeho poklesem stály nižší příjmy v investičním bankovnictví. Čtvrtletní zisk rivala Morgan Stanley klesl o 41 procent na 2,11 miliardy dolarů (46,6 miliardy Kč). Slabé příjmy z investičního bankovnictví firmě zčásti kompenzovaly rekordní příjmy ze správy majetku.

Pokles zisku společnosti Goldman Sachs byl výraznější, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters. Akcie podniku po zveřejnění hospodářských výsledků ztrácely téměř tři procenta. Zisk konkurenta Morgan Stanley byl naopak vyšší, než se předpokládalo. Jeho akcie si tak připisovaly téměř dvě procenta.

"Vykázali jsme za čtvrté čtvrtletí solidní výsledky v obtížném tržním prostředí," uvedl v tiskové zprávě šéf společnosti Morgan Stanley James Gorman. Příjmy společnosti ze správy majetku se meziročně zvýšily o šest procent na rekordních 6,63 miliardy dolarů. Příjmy z investičního bankovnictví se ale téměř o polovinu propadly a činily 1,25 miliardy dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top