investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie skončily ve čtvrtek převážně v červených číslech

19.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple odstranil ze svého čínského obchodu aplikace WhatsApp a Threads

19.04.2024
appleusačína

Tesla svolává téměř 3900 Cybertrucků

19.04.2024
autotesla

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Bance Morgan Stanley klesl zisk o 18 procent

18.07.2023

Bank of America naopak zisk díky vyšším úrokovým sazbám o 19 procent zvýšila...

Zisk americké banky Morgan Stanley se ve druhém čtvrtletí kvůli slabším výnosům v divizi investičního bankovnictví snížil o 18 procent na 2,05 miliardy dolarů (43,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Bank of America naopak zisk díky vyšším úrokovým sazbám o 19 procent zvýšila, vydělala tak 7,4 miliardy dolarů. Druhá největší americká banka z hlediska objemu aktiv o výsledcích hospodaření informovala na svém webu.

Výnosy banky Morgan Stanley se zvýšily o dvě procenta na 13,46 miliardy dolarů, náklady pak vzrostly o osm procent na 10,48 miliardy dolarů. Výnosy z investičního bankovnictví činily 1,16 miliardy dolarů, což je zhruba stejně jako před rokem. Celosvětová aktivita v oblasti fúzí a akvizic ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 36 procent, uvedla společnost Dealogic.

Generální ředitel banky James Gorman mluví o "náročném tržní prostředí", které ve čtvrtletí začalo makroekonomickou nejistotou a utlumenou aktivitou klientů, ale skončilo podle něj v pozitivnějším duchu.

Bank of America zvýšila výnosy o 11 procent na 25,2 miliardy dolarů. Podobně jako její hlavní konkurenti těžila z toho, že do ní podniky a další zákazníci po krachu několika amerických bank letos na jaře přesouvali vklady a hledali v ní bezpečí.

Americká centrální banka (Fed) od loňského března zvýšila základní úrokovou sazbu z téměř nulové hodnoty do rozpětí 5,00 až 5,25 procenta. Tyto vyšší úrokové sazby umožnily bankám účtovat klientům vyšší poplatky za úvěry. Čistý úrokový výnos Bank of America se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 14 procent na 14,2 miliardy dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top