investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Americké bance Goldman Sachs ve čtvrtletí klesl zisk

18.10.2022

Po necelých třech letech provede další reorganizaci a rozdělí podnikání do tří jednotek...

Americké investiční bance Goldman Sachs klesl ve třetím čtvrtletí zisk na 2,96 miliardy dolarů (74 miliard Kč) z 5,28 miliardy USD před rokem. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Zároveň dodala, že po necelých třech letech provede další reorganizaci a rozdělí podnikání do tří jednotek.

Zisk na akcii ve čtvrtletí činil 8,25 dolaru. Analytici jej odhadovali na 7,69 dolaru.

Oznámená reorganizace představuje největší otřes v Goldman Sachs za více než dva roky. Samostatné jednotky se budou věnovat správě aktiv a majetku, globálnímu bankovnictví a trhům a také platformám.

Chystané změny přicházejí v době, kdy se velké americké banky potýkají s dopadem neklidných kapitálových trhů. Zejména Goldman Sachs čelí oslabení zájmu o investiční bankovnictví kvůli zpomalen růstu ekonomiky.

Pozitivně se na výsledcích ale projevil růst nákladů na půjčky, který zvýšil čistý úrokový výnos. Celkové výnosy pak ve čtvrtletí klesly o 12 procent na 11,98 miliardy USD.

Kvůli zhoršující se hospodářské situaci klesl ve čtvrtletí zisk i dalším předním americkým bankám JPMorgan Chase & Co, Citigroup a Bank of America.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top