investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Amazon propustí stovky techniků a marketérů v cloudové divizi

04.04.2024

Firma krok zdůvodňuje potřebou větší efektivity...

Americká technologická společnost Amazon propustí stovky techniků, prodejců a marketérů v cloudové divizi AWS, která roste a vytváří 14 procent jejích příjmů. Firma krok zdůvodňuje potřebou větší efektivity. S odkazem na sdělení podniku o tom informuje agentura Reuters.

Společnost uvedla, že nejnovější snižování počtu pracovních míst se týká několika stovek pozic v oblasti prodeje, marketingu a globálních služeb a také několika stovek pozic v technologickém týmu v kamenných obchodech. Ty Amazon otevřel v roce 2020. V úterý oznámil, že ze všech poboček odstraní samoobslužný pokladní systém nazvaný Just Walk Out.

"Tato rozhodnutí jsou obtížná, ale nutná, protože pokračujeme v investicích, najímání zaměstnanců a optimalizaci zdrojů, abychom mohli našim zákazníkům poskytovat inovace," uvedl mluvčí AWS. Firma ale podle něj bude zároveň další zaměstnance nabírat a snaží se najít interní příležitosti pro ty, jejichž místa nyní ruší.

Amazon se už v uplynulých měsících rozloučil se stovkami zaměstnanců v různých divizích. Více než 27.000 lidí společnost navíc postupně propustila v letech 2022 a 2023.

Pracovní pozice postupně masivně ruší i další velké technologické společnosti poté, co najaly příliš mnoho lidí v čase pandemie nemoci covid-19. Podle sledovacího webu Layoffs.fyi bylo letos ve 229 firmách propuštěno již více než 57.000 pracovníků.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top