investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Amazon se stane součástí akciového indexu Dow Jones

21.02.2024
akcieamazonburzadow jones

ExxonMobil varoval, že by ho byrokracie mohla v EU odradit od investic

20.02.2024
evropainvesticeregulace

Allwyn díky akvizicím výrazně zvýšil tržby

05.12.2023

Bez nich by konsolidované celkové tržby o jedno procento klesly...

Společnost Allwyn International, která provozuje loterie v České republice a dalších zemích, ve třetím čtvrtletí zvýšila podle předběžných a neauditovaných výsledků celkové konsolidované tržby meziročně o 98 procent na 2,01 miliardy eur (48,9 miliardy Kč). Za silným růstem jsou ale nedávné akvizice. Bez nich by konsolidované celkové tržby o jedno procento klesly a dosáhly 1,01 miliardy eur, uvedl dnes podnik v tiskové zprávě.

Konsolidovaný zisk před úroky, daní, odpisy a amortizací (EBITDA) firma po úpravě o jednorázové vlivy zvýšila meziročně o 16 procent na 368,4 milionu eur. EBITDA je ukazatelem tvorby hrubého zisku a je považován za jednu z klíčových informací o základní výkonnosti firem na provozní úrovni. Konsolidovaná marže EBITDA se snížila na 41,7 procenta ze 49,3 procenta před rokem. Bez vlivu akvizic konsolidovaný zisk EBITDA meziročně vzrostl o jedno procento na 319 milionů eur.

"S radostí mohu oznámit, že Allwyn má za sebou další čtvrtletí solidního finančního výkonu a strategického pokroku," uvedl šéf podniku Robert Chvátal. Nic na tom podle něj nezměnil ani fakt, že výsledky sportovních utkání byly příznivější pro zákazníky, což podle něj ovlivnilo sektor sportovních sázek obecně. Méně příznivý byl také vývoj u jackpotu. Růst čistých tržeb ve čtvrtletí činil 38 procent na 883,3 milionu eur.

Allwyn patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, jednoho z nejbohatších lidí v České republice. Podnik má kanceláře v Lucernu, Praze, Londýně, Watfordu, Bostonu a v Bruselu.

Firma v letošním prvním čtvrtletí dokončila akvizice loterijní společnosti Camelot UK, současného provozovatele britské Národní loterie, a společnosti Allwyn LS Group, dříve označované Camelot LS Group, která je současným provozovatelem loterie v americkém státě Illinois. Tyto akvizice mají významný dopad na konsolidované výsledky skupiny. Rozdíly mezi obchodními modely nedávných akvizic a stávajícími aktivitami také vedou k tomu, že ziskové marže nejsou přímo srovnatelné, upozornila firma.

Allwyn, který se dříve jmenoval Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Komárkova firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, v kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top