investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Akcionáři KB rozhodli nevyplatit dividendu

21.04.2021

Valná hromada Komerční banky rozhodla nevyplatit dividendu z loňského zisku...

Valná hromada Komerční banky rozhodla nevyplatit dividendu z loňského zisku náležícího akcionářům 6,93 miliardy Kč. Celý zisk bude převeden na účet nerozděleného zisku minulých let. Banka o tom dnes informovala ČTK.

V aktuálním režimu podléhají dividendové platby souhlasu České národní banky, řekl ČTK analytik Tomáš Pfeiler. Komerční banka disponuje robustní kapitálovou vybaveností, takže si podle něj výplatu dividend může dovolit.


"Nicméně podle posledních známých informací by měla ČNB vydat stanovisko ohledně schválené výše dividend pro jednotlivé finanční domy v průběhu třetího kvartálu letošního roku," uvedl Pfeiler. KB by v takovém případě svolala mimořádnou valnou hromadu, kde by se o výplatě dividendy hlasovalo. Podle limitů ČNB by Komerční banka mohla vyplatit dividendu 30 korun na akcii, dodal.


Tip: Tip 10 důvodů proč investovat do zlata   Investice do zlata   Jak investovat do zlata


Valná hromada v souvislosti s končícím funkčním obdobím opětovně zvolila do dozorčí rady Petra Dvořáka a Giovanniho Lucu Somu. Nově do ní zvolila Alvara Hueteho Gomeze a Jarmilu Špůrovou, která nahradí ve funkci nahradí Maylis Coupetovou, pověřenou jinými úkoly v rámci mateřské Société Générale.


Komerční bance loni klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun. Nepatrně vzrostly provozní náklady, provozní zisk byl nižší o 16,8 procenta, dosáhl 14,7 miliardy korun. Vklady klientů i úvěry meziročně vzrostly.


Banka je mateřskou společností Skupiny KB a součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Patří mezi přední bankovní instituce v ČR i v regionu střední a východní Evropy. Hlavním akcionářem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,35 procenta.


Zdroj: ČTK
"Centrální banky v rámci boje proti negativním důsledkům pandemie koronaviru prudce snížily úrokové sazby v zemích po celém světě. To mělo negativní dopad na komerční banky, kterým se tímto krokem snížily úrokové výnosy."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top