investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie si v pondělí oddechly

27.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Samsung představil nový čip pro umělou inteligenci

27.02.2024
AIsamsungtechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se obchodovaly smíšeně

26.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Berkshire Hathaway dosáhla rekordního čistého zisku

26.02.2024
akcieinvesticetržby

Zisk Gazpromu za devět měsíců klesl o 17,7 procenta

14.11.2023

Několika předním světovým producentům ropy letos klesl zisk kvůli nižším mezinárodním cenám ropy a plynu...

Čistý zisk ruské ropné společnosti Gazprom Něfť za devět měsíců letošního roku klesl o 17,7 procenta na 369,6 miliardy rublů (92,8 miliardy Kč). Uvedla to firma, která je ropnou divizí plynárenského gigantu Gazprom a třetím největším producentem ropy v Rusku, v dnešním prohlášení. Několika předním světovým producentům ropy letos klesl zisk kvůli nižším mezinárodním cenám ropy a plynu, upozornila agentura Reuters.

Tržby firmy se za leden až září snížily na 2,4 bilionu rublů z 2,5 bilionu rublů za prvních devět měsíců loňského roku. Výsledky jsou podle ruských účetních standardů. Ty obvykle neberou v úvahu údaje od dceřiných společností a slouží jako základ pro výpočet dividend.

Mateřský Gazprom je největší plynárenskou firmou na světě podle produkce a rezerv. Minulý týden tržní hodnota Gazpromu klesla pod tržní hodnotu jeho divize Gazprom Něfť. Podle analytiků se tak stalo zřejmě poprvé od listopadu 2016. Mohly za to vysoké ceny ropy a oznámení Gazprom Něfť o výplatě dividendy. Správní rada doporučila vyplatit za devět měsíců dividendu 82,94 rublu na akcii, což je mnohem více, než čekali analytici.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top