investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: S&P 500 a Dow Jones Industrial Average klesly o zhruba 0,2 %

24.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Deutsche Bank vykázala první čtvrtletní ztrátu za čtyři roky

24.07.2024
bankaněmeckotržby

ČEZ dnes zahájil jednání o smlouvě na stavbu dvou reaktorů v Dukovanech

24.07.2024
energetikaČEZ

Ranní zpravodaj: Americké technologické akcie v pondělí prudce vzrostly

23.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Versute Investments a BHS Private Equity Fund spolu s manažery koupili společnost Altran CZ

22.09.2023

Společnost Tiyo je předním poskytovatelem služeb v oblasti výzkumu, vývoje a testování pro různé průmyslové obory...

BHS Private Equity Fund, jehož odborným poradcem je společnost Versute Investments a.s., spolu s manažery Petrem Havlíkem, Jaromírem Kejvalem a Milanem Křovinou, koupili společnost Altran CZ a.s., která nově ponese název Tiyo a.s. Společnost Tiyo je předním poskytovatelem služeb v oblasti výzkumu, vývoje a testování pro různé průmyslové obory. Tiyo a.s. poskytuje své služby více než 300 zákazníkům zejména v Evropě a její roční tržby přesahují 300 mil. Kč.

Tiyo sídlí ve vlastním areálu v Hořicích, kde poskytuje profesionální služby komerčně využívaných a akreditovaných zkušebních laboratoří. Tyto laboratoře jsou specializovány na testování široké škály komponentů z hlediska jejich environmentálních, mechanických, materiálových a elektrických vlastností. Dále poskytuje služby v oblasti vývoje a výroby testovacích zařízení, inženýrské činnosti v rámci vývoje vozidel a testování v oblasti elektromagnetické kompatibility.

Společnost byla založena v roce 1993. V roce 2016 byla koupena skupinou Altran International B.V., která byla následně v roce 2020 akvírována skupinou Capgemini SE, jedním z předních partnerů pro technologickou transformaci organizací napříč celým jejím hodnotovým řetězcem.

V roce 2022 se skupina Capgemini rozhodla ze strategických důvodů prodat Altran CZ a jako nejlepší řešení byl zvolen prodej manažerskému týmu a fondu BHS Private Equity Fund. Transakce byla realizována 18.9.2023.

S novými akcionáři bude společnost nadále dbát na zajištění nepřetržité a dlouhodobé obchodní kontinuity a poskytování vysoce kvalitních služeb ve výše uvedených oblastech. Zároveň bude rozvíjet výzkum a vývoj v rychle rostoucích identifikovaných segmentech a dále rozšiřovat a diverzifikovat své zákaznické portfolio.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo spojit se s Versute Investments a fondem BHS Private Equity Fund, kteří jsou historicky úspěšní v oblasti investic do malých a středních podniků našeho typu a společně s nimi koupit společnost Tiyo. Jsme přesvědčeni, že tento nový milník přinese pozitivní změny a umožní společnosti ještě lépe uspokojovat potřeby našich zákazníků a partnerů a poskytovat ještě širší škálu služeb s vyšší hodnotou,“ říká Petr Havlík, akcionář a člen představenstva společnosti Tiyo a.s.

Společnost Tiyo a.s. se stává již pátou aktivní portfoliovou investicí fondu BHS Private Equity Fund, který tak rozšiřuje své kvalitní portfolio o další společnost patřící k evropské špičce ve svém oboru.

„Tato transakce přesně zapadá do investiční strategie fondu, který tak získává společnost s jasnou strategií a s udržitelnou konkurenční výhodou, vysokým inovačním a růstovým potenciálem, a to vše ve velmi atraktivním rozvíjejícím se oboru. Výrazným pozitivem je, že tato transakce byla realizována společně s vrcholovým vedením společnosti, jehož členové se stávají akcionáři a našimi partnery. Jedná se o velmi zkušené a silně motivované manažery a jsme rádi, že tuto novou kapitolu života společnosti otevíráme společně,“ říká Luděk Palata, člen správní rady společnosti Versute Investments.

Právní poradenství při této transakci poskytl tým právní kanceláře Schoenherr pod vedením Michala Jendželovského.

BHS Private Equity Fund, jehož odborným poradcem (general partnerem) je společnost Versute Investments a.s., je podfondem fondu BHS Fund II. – Private Equity, investičního fondu s proměnným základním kapitálem, a.s., a zaměřuje se na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Bližší informace o podfondu Private Equity Fund jsou dostupné na následujícím odkazu: https://www.investice.cz/bhs-private-equity-fund/


Investujte do rostoucích firem s BHS Private Equity fondem.

Dejte nám na sebe spojení, ozveme se zpět.

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!


Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top