investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Úspěch Pilulky i našich investorů

08.03.2022

Firma měla pohádkový vstup na burzu a dále vyrostla i v časech pandemie.

Máloco bolí tak, jako nevyužitá příležitost. Jednou z těch, která udělala radost celé řadě našich investorů, byl nákup akcií společnosti Pilulka. Vydělal jim již její vstup na burzu a další zisky s sebou přinesl i její následný růst.

O firmě

Pilulka patří mezi nejúspěšnější české technologické společnosti. Vlastní úspěšný eshop zaměřený na prodej léčiv, potravinových doplňků i kosmetiky a provozuje 140 kamenných lékáren. Projekt založili v roce 2013 bratři Martin a Petr Kasovi s vizí zmodernizovat celý obor lékárnictví. Sám Martin Kasa dodává: „My neděláme pouze klasickou farmacii. To, čemu se věnujeme a co jsme přinesli do oboru lékárenství, jsou procesy, marketing, centralizace a systematizace, nejlépe to asi vystihuje termín digitalizace odvětví.” Pilulce se od počátku dařilo. Opravdová akcelerace pak nastala v roce 2020, kdy společnost úspěšně vstoupila na pražskou burzu START, která podporuje nadějné české podniky. Firma dále rostla i díky zvýšenému zájmu o online nákupy v souvislosti s pandemií koronaviru. Svůj osvědčený business model dále rozšiřuje i za hranice. Úspěšně expandovala na Slovensko a do Rumunska. V roce 2022 se plánuje dále rozšířit i do Maďarska, Německa a Rakouska. Za rok 2021 se jí podařilo dosáhnout obratu ve výši 3,6 miliardy Kč a jen v oblasti online prodeje zaznamenala 50% meziroční nárůst.

Příležitost

Původní příležitost, na kterou jsme naše investory upozornili, spočívala ve vstupu perspektivní firmy Pilulka na Pražskou burzu v říjnu 2020. Naděje vzbuzovaly už relativně konzervativně nastavené upisovací ceny akcií. Firmě se navíc dlouhodobě dařilo i díky jejímu odvětví. Lákavý se zdál také dlouhodobý trend růstu objemu on-line nakupování, který žene dopředu společnosti, jako je Alza či Mall.cz.

Jak to dopadlo

Velký úspěch přinesl již samotný první úpis akcií. Investoři, kteří se do IPO zapojili, dosáhli zisku v desítkách procent již během prvních týdnů. Jednalo se navíc o velmi dobré načasování, protože další růst firmy podpořila proměna trhu v pandemických letech. Nákupy v oblasti léčiv se ve velkém přesunuly do on-line prostředí, ve kterém společnost Pilulka dominuje. To vše se také odráží na hodnotě firmy. Cena jejich akcií vzrostla od prvního úpisu o 251%.

*Výnosy minulé nejsou zárukou výnosů budoucích. BH Securities je licencovaný obchodník s cennými papíry a člen Burzy cenných papírů Praha, a. s. Společnost byla založena v roce 1993 a je subjektem regulovaným Českou národní bankou.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!


Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top