investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Uber snížil čtvrtletní ztrátu a zvýšil tržby

01.11.2022

Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly více než deset procent...

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies ve třetím čtvrtletí snížil ztrátu meziročně o polovinu na 1,2 miliardy dolarů (zhruba 30 miliard Kč). Tržby naopak firma o 72 procent zvýšila, a to na 8,3 miliardy dolarů, stojí v dnešní tiskové zprávě. Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly více než deset procent.

Finanční ředitel Uberu Nelson Chai uvedl, že podnik těží ze silné poptávky a nadále se soustředí na kontrolu nákladů. Čtvrtletní tržby Uberu překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu společnosti Zacks Investment Research odhadovali na 8,1 miliardy dolarů.

"Uber nadále zažívá solidní růst. Nedostatek řidičů v podstatě skončil a firma dál těží z oživování cestovního ruchu," uvedl analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush. Počet jízd se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 19 procent na 1,95 miliardy, což je v průměru 21 milionů jízd denně.

"Ačkoli makroekonomické podmínky zůstávají nejisté, základní aktivity Uberu jsou silnější než kdykoli předtím," uvedl výkonný ředitel Uberu Dara Khosrowshahi. "Právě teď neregistrujeme u spotřebitelské poptávky žádné známky útlumu," dodal.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top