investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Uber snížil čtvrtletní ztrátu a zvýšil tržby

01.11.2022

Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly více než deset procent...

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies ve třetím čtvrtletí snížil ztrátu meziročně o polovinu na 1,2 miliardy dolarů (zhruba 30 miliard Kč). Tržby naopak firma o 72 procent zvýšila, a to na 8,3 miliardy dolarů, stojí v dnešní tiskové zprávě. Akcie podniku si po zveřejnění výsledků připisovaly více než deset procent.

Finanční ředitel Uberu Nelson Chai uvedl, že podnik těží ze silné poptávky a nadále se soustředí na kontrolu nákladů. Čtvrtletní tržby Uberu překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu společnosti Zacks Investment Research odhadovali na 8,1 miliardy dolarů.

"Uber nadále zažívá solidní růst. Nedostatek řidičů v podstatě skončil a firma dál těží z oživování cestovního ruchu," uvedl analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush. Počet jízd se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 19 procent na 1,95 miliardy, což je v průměru 21 milionů jízd denně.

"Ačkoli makroekonomické podmínky zůstávají nejisté, základní aktivity Uberu jsou silnější než kdykoli předtím," uvedl výkonný ředitel Uberu Dara Khosrowshahi. "Právě teď neregistrujeme u spotřebitelské poptávky žádné známky útlumu," dodal.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top