investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Twitter Blue bude pro zařízení s operačním systémem Android za 11 dolarů

19.01.2023

Cena je stejná jako v případě operačního systému Apple iOS...

Služba Twitter Blue na sociální síti Twitter bude pro uživatele zařízení s operačním systémem Android stát měsíčně 11 dolarů (asi 240 Kč), oznámila na svém webu společnost Twitter. Cena je stejná jako v případě operačního systému Apple iOS. Twitter zároveň představil výhodnější roční plán pro základní předplatné. Nabídka je zatím dostupná jen v některých zemích.

Modrá ikona dříve sloužila k potvrzení autenticity účtů známých novinářů, komentátorů, politiků a dalších veřejných osobností. Sociální síť Twitter tyto ikony poskytovala zdarma na základě vlastního rozhodnutí. Jako placenou službu ji Twitter zavedl loni, když firmu zhruba za 44 miliard USD převzal podnikatel Elon Musk. Ten se nyní snaží různými způsoby zvýšit firmě tržby.

Kromě ověřovací modré ikony mají odběratelé služby na síti větší viditelnost ve vyhledávání, zmínkách a odpovědích na příspěvky. Musk v prosinci uvedl, že na účty se službou Twitter Blue bude proudit poloviční množství reklam a platforma sociálních médií nabídne do příštího roku vyšší úroveň bez reklam.

Vyšší cena pro uživatele operačního systému Android má pravděpodobně kompenzovat poplatky účtované obchodem Google Play, podobně jako je tomu u virtuálního obchodu App Store společnosti Apple, uvedla agentura Reuters.

Cena ročního plánu předplatného Twitter Blue, dostupného pouze na webu, byla stanovena na 84 dolarů. Měsíční poplatek tak vyjde o jeden dolar levněji, tedy na sedm dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top