investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Twitter Blue bude pro zařízení s operačním systémem Android za 11 dolarů

19.01.2023

Cena je stejná jako v případě operačního systému Apple iOS...

Služba Twitter Blue na sociální síti Twitter bude pro uživatele zařízení s operačním systémem Android stát měsíčně 11 dolarů (asi 240 Kč), oznámila na svém webu společnost Twitter. Cena je stejná jako v případě operačního systému Apple iOS. Twitter zároveň představil výhodnější roční plán pro základní předplatné. Nabídka je zatím dostupná jen v některých zemích.

Modrá ikona dříve sloužila k potvrzení autenticity účtů známých novinářů, komentátorů, politiků a dalších veřejných osobností. Sociální síť Twitter tyto ikony poskytovala zdarma na základě vlastního rozhodnutí. Jako placenou službu ji Twitter zavedl loni, když firmu zhruba za 44 miliard USD převzal podnikatel Elon Musk. Ten se nyní snaží různými způsoby zvýšit firmě tržby.

Kromě ověřovací modré ikony mají odběratelé služby na síti větší viditelnost ve vyhledávání, zmínkách a odpovědích na příspěvky. Musk v prosinci uvedl, že na účty se službou Twitter Blue bude proudit poloviční množství reklam a platforma sociálních médií nabídne do příštího roku vyšší úroveň bez reklam.

Vyšší cena pro uživatele operačního systému Android má pravděpodobně kompenzovat poplatky účtované obchodem Google Play, podobně jako je tomu u virtuálního obchodu App Store společnosti Apple, uvedla agentura Reuters.

Cena ročního plánu předplatného Twitter Blue, dostupného pouze na webu, byla stanovena na 84 dolarů. Měsíční poplatek tak vyjde o jeden dolar levněji, tedy na sedm dolarů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top