investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Tesla zvýšila čtvrtletní tržby o devět procent

19.10.2023

Výsledek zaostal za odhadem analytiků, kteří v průměru očekávali tržby přes 24 miliard dolarů...

Americký výrobce elektromobilů Tesla zvýšil ve třetím čtvrtletí tržby meziročně o devět procent na 23,35 miliardy dolarů (bezmála 548 miliard Kč). Firma to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Výsledek zaostal za odhadem analytiků, kteří v průměru očekávali tržby přes 24 miliard dolarů. Zisk se meziročně snížil o 44 procent na 1,85 miliardy dolarů.

Hrubá marže firmě klesla na 17,9 procenta oproti 25,1 procenta o rok dříve, kdy podnik ještě nezačal snižovat ceny. Ve druhém letošním čtvrtletí Tesla vykázala hrubou marži 18,2 procenta. Marže zaostala za odhady stejně jako tržby a zisk.

Tesla v poslední době několikrát snížila ceny, aby zvýšila poptávku. Odbyt v uplynulém čtvrtletí klesl, částečně kvůli plánovaným odstávkám kvůli modernizaci továren.

Šéf Tesly Elon Musk uvedl, že chce získat lepší představu o tom, jakým směrem se ekonomika ubírá, než se naplno pustí do výstavby nové továrny v Mexiku. "Pokud úrokové sazby zůstanou vysoké ... bude pro lidi mnohem těžší koupit si auto. Jednoduše si je nemohou dovolit," řekl po zveřejnění výsledků při konferenčním hovoru s analytiky.

Tesla zároveň potvrdila svůj cíl dodat v letošním roce přibližně 1,8 milionu vozů. Uvedla také, že první kusy elektrického pick-upu Cybertruck začne na trh dodávat v tomto čtvrtletí.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top