investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

20.02.2023

Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem...

Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Největší akcionář společnosti Sigma Lithium podle zdrojů zkoumá možnost prodeje podniku a zjišťuje zájem ze strany těžařských firem a automobilek, napsala agentura Bloomberg.

Současný přechod automobilového průmyslu k elektromobilům výrazně zvyšuje poptávku po kovech potřebných pro baterie. Automobilky se proto snaží expandovat do těžařského průmyslu, aby si dodávky těchto kovů zabezpečily. Největší americká automobilka General Motors například minulý měsíc koupila podíl v těžařské firmě Lithium Americas.

Tesla, v jejímž čele stojí miliardář Elon Musk, je největším výrobcem elektromobilů na světě. V loňském roce dodala zákazníkům 1,31 milionu vozů, což představovalo meziroční nárůst o 40 procent.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top