investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

20.02.2023

Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem...

Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Největší akcionář společnosti Sigma Lithium podle zdrojů zkoumá možnost prodeje podniku a zjišťuje zájem ze strany těžařských firem a automobilek, napsala agentura Bloomberg.

Současný přechod automobilového průmyslu k elektromobilům výrazně zvyšuje poptávku po kovech potřebných pro baterie. Automobilky se proto snaží expandovat do těžařského průmyslu, aby si dodávky těchto kovů zabezpečily. Největší americká automobilka General Motors například minulý měsíc koupila podíl v těžařské firmě Lithium Americas.

Tesla, v jejímž čele stojí miliardář Elon Musk, je největším výrobcem elektromobilů na světě. V loňském roce dodala zákazníkům 1,31 milionu vozů, což představovalo meziroční nárůst o 40 procent.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top