investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Telefónica CR - o dividendě rozhodnou právníci a „ne akcionáři“

09.05.2014

Má-li se valná hromada společnosti Telefónica CR (budoucí O2 Czech Republic), která by mimo jiné schválila účetní závěrku za loňský rok, konat do konce června, nezbývá mnoho času.

Má-li se valná hromada společnosti Telefónica CR (budoucí O2 Czech Republic), která by mimo jiné schválila účetní závěrku za loňský rok, konat do konce června, nezbývá mnoho času. Loni bylo o dividendě touto dobou již jasno, neboť valná hromada na toto téma se konala 22.dubna.

Letošní zpoždění nehledejme asi tolik za změnou vlastníka, jako za úsilím najít dostatečně spolehlivou právní odpověď na otázku, zda lze pro výplatu dividendy použít i emisního ážia, jehož původ není v provozní činnosti. Takovému použití bránila dosavadní česká legislativa.

Proto letos Telefónica indikovala tak široký možný interval dividendy: 18 až 30 korun na akcii hrubého.

Proto rozhodne právní posudek a obrazně řečeno ne akcionáři, i když dividendu samozřejmě budou schvalovat na valné hromadě (asi poslední týden v červnu).

A vrátíme-li se na počátek k časovým údajům, pak by výsledek právních zkoumání mě být znám s velkou pravděpodobností do konce května.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top