investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Skupina Colt CZ koupila podíl v americké společnosti Vista Outdoor

26.10.2023

Podmínky transakce Colt CZ nezveřejnil...

Zbrojařská skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) koupila podíl v americké společnosti Vista Outdoor, jejíž součástí je zbrojařská divize vyrábějící mimo jiné malorážovou munici. Spolu s dalšími oznamovateli, kterými jsou majoritní akcionář Colt CZ a místopředseda dozorčí rady společnosti René Holeček a předseda představenstva Colt CZ Jan Drahota, v ní nabyla více než pětiprocentní podíl. Vyplývá to z informace o regulatorním oznámení pro Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických, kterou dnes skupina zveřejnila na svém webu. Podmínky transakce Colt CZ nezveřejnil.

Podle analytika Fio Banky Jana Rašky získali Holeček s Drahotou ve Vista Oudoor Inc. podíl 3,3 procenta. Samotná skupina Colt CZ vlastní více než 1,373 milionu akcií, což představuje podíl 2,4 procenta na základním kapitálu a hlasovacích právech Vista Outdoor. "Colt CZ a další oznamovatelé nakoupili akcie Vista Outdoor Inc. pro investiční účely," uvedli zástupci skupiny v oznámení. Nákup akcií podle nich společnost financovala prostředky pracovního kapitálu.

Hodnota podílu 2,4 procenta ve Vista Outdoor aktuálně podle Rašky činí zhruba 34 milionů amerických dolarů, v přepočtu téměř 800 milionů korun. "Nákup minoritního podílu ve významném americkém producentovi munice vnímáme jako zajímavou investiční příležitost. Odvětví munice dle našeho názoru, s ohledem na přetrvávající geopolitické napětí, v sobě skýtá potenciál," uvedl Raška.

Skupina Colt CZ je předním světovým výrobcem ručních palných zbraní a munice pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr, swissAA a 4M Systems. Skupina má sídlo v České republice a výrobní kapacity v ČR, USA, Kanadě, Švédsku, Švýcarsku a Maďarsku. Zaměstnává více než 2000 lidí.

Ze 76,2 procenta vlastní Colt CZ holding Česká zbrojovka Partners SE, zbývajících 23,8 procenta tvoří veřejně obchodované akcie. Loni skupina vykázala za celý rok rekordní výnosy téměř 14,6 miliardy korun. Upravený čistý zisk holdingu byl po zdanění bezmála 2,3 miliardy korun.

V polovině října oznámil průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG), že kupuje od VistaOutdoor její muniční divizi Sporting Products, jejíž součástí je řada značek a výrobců malorážové munice a jejích komponentů v USA. Cena obchodu je 1,91 miliardy dolarů (zhruba 45 miliard korun). Podmínkou jeho dokončení je souhlas akcionářů výrobce malorážové munice společnosti Vista Outdoor a národních regulačních úřadů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top