investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ropa - riziko zklamání po schůzce OPEC roste

30.05.2017

Riziko na ropě je nyní díky zahrnutí řady pozitivních očekávání krátkodobě nakloněné spíše směrem dolů, byť dlouhodobě cena pravděpodobně spíše poroste.

Riziko na ropě je nyní díky zahrnutí řady pozitivních očekávání krátkodobě nakloněné spíše směrem dolů, byť dlouhodobě cena pravděpodobně spíše poroste. Cena se nachází uprostřed technického kanálu mezi 44 a 58 USD za barel americké WTI.

Trh dnes zahrnuje do ceny očekávání, že OPEC ve čtvrtek prodlouží omezení těžby o 9 měsíců, a že pokud bude třeba, přidá k dohodě jednu či dvě úplně nové země. Objevily se spekulace, že by mohl přistoupit i k ještě výraznějšímu snížení těžebních kvót existujících signatářů. To je spíše nepravděpodobné, takže po meetingu OPEC hrozí zklamání. OPEC ale trh slovně bude trh podporovat dál a na prodloužení o 9 měsíců se pravděpodobně domluví, takže případný pokles cen by měl být v řádu pár procent a měl by mít relativně krátkého trvání.

Závěr tedy je, že bychom vybrali na ropě skoro všechny zisky a počkali na případný pokles o pár procent a pak zase nakoupil. Dlouhodobě však nikoli.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top