investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

O2 loni zvýšila zisk o desetinu na 6,5 miliardy korun

26.11.2022
technologietelekomunikacetržbyčesko

Je čas nakupovat čínské akcie?

25.11.2022
akcieburzainvesticečína

Zaměstnanci Amazonu se chystají na Black Friday stávkovat

25.11.2022
amazonpráceusa

Výsledky společnosti Colt CZ Group SE nenaplnily vysoká očekávání

24.11.2022
CZGtržbyusačesko

Richard Branson prodal akcie ve Virgin Galactic za 300 milionů dolarů

18.11.2021

Miliardář Richard Branson prodal další akcie za 300 milionů USD (6,7 miliardy Kč) ve své firmě zaměřené na vesmírnou turistiku...

Miliardář Richard Branson prodal další akcie za 300 milionů USD (6,7 miliardy Kč) ve své firmě zaměřené na vesmírnou turistiku Virgin Galactic Holdings Inc. Zisk z prodeje chce použít na podporu svého podnikatelského impéria, které utrpělo v době pandemie. Od počátku koronavirové krize prodal již akcie za více než jednu miliardu dolarů, napsala dnes agentura Bloomberg.

Branson prodal 15,6 milionu akcií, zhruba šest procent své společnosti pro vesmírné cestování. Ve firmě mu zůstal podíl 11,9 procenta, vyplývá ze zprávy pro regulátora. I nadále zůstává Branson největším akcionářem Virgin Galactic.

Cena akcií Volvo Cars bude nižší   Akcionáři Unipetrol mají poslední šanci

Zisk z prodeje podpoří Bransonovo podnikání zaměřené na cestování a volný čas a pomůže při rozvoji nových a stávajících podniků, uvedl představitel Virgin Group.

Akcie vyžadují trpělivost   Investujte do akcií   Druhy akcií 

Branson založil značku The Virgin v roce 1970 jako zásilkový obchod. Od té doby je spojena s více než 40 podniky po celém světě, od nahrávací společnosti po nealkoholické nápoje či britskou banku Virgin Money UK. Podle agentury Bloomberg činí hodnota Bransonova majetku zhruba šest miliard USD (134 miliard Kč).


Akcie Virgin Galactic se letos propadly o 20 procent, částečně kvůli zpoždění zahájení komerčních vesmírných letů. Od vstupu na burzu prostřednictvím fúze se společností specializovanou na akvizice v roce 2019 si však akcie připsaly více než 60 procent. Virgin Galactic plánuje, že od roku 2023 bude létat do vesmíru s platícími cestujícími třikrát měsíčně.


Zdroj: ČTK

„Společnost Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona se obchoduje na burze. Jedná se o volatilní akciový titul.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top