investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červeném teritoriu

06.03.2024

Tržní události předchozího dne

Americké akcie v úterý uzavřely v červeném teritoriu, protože nejistota ohledně snižování úrokových sazeb a otřesy v "sedmičce velkolepých" akcií vnesly na trh varovný nádech. V čele denního poklesu stály kontrakty na technologickém indexu Nasdaq Composite, které se propadly o zhruba 1,7 %, když ústup společností vedly Apple a Tesla. Indexy S&P 500 i Dow Jones Industrial Average uzavřely poklesem o více než 1 %. Společnost Apple se dostala pod tlak po zprávě, že prodej iPhonů v Číně klesl o 24 %, čímž se přidala k pondělní ztrátě v důsledku antimonopolní pokuty EU ve výši 2 miliard USD. Tesla pokračovala v propadu, když odstávka její berlínské továrny Gigafactory zvýšila obavy z poklesu dodávek a čínské cenové války.

Bitcoin dosáhl nového historického maxima 68 869 USD a na krátkou dobu překonal svůj předchozí rekord 68 789 USD z listopadu 2021. Od té doby ustoupil a obchoduje se kolem 63 700 USD za minci. Růst cen přichází v souvislosti se schválením amerických regulačních orgánů ve spotových bitcoinových ETF, které byly spuštěny v lednu. Podle agentury Bloomberg vygenerovaly tyto ETF za pouhý měsíc čisté nové toky ve výši více než 4,2 miliardy dolarů. Ceny dalších kryptoměn, jako je ethereum zaznamenaly v době prudkého růstu bitcoinu rovněž růst. Ceny etherea se od začátku roku zvýšily o 60 % a obchodují se kolem 3 500 USD za minci.

Tento den bude pravděpodobně plný analýz ''Super Tuesday'' od různých expertů.

Například ekonom Michael Schumacher z Wells Fargo se před volbami soustředí na možné pohyby na trhu v souvislosti s fiskální a měnovou politikou po volbách. K tomu uvedl následující: 

"Podle našeho názoru vítězství republikánů, by způsobil největší nárůst vládního deficitu po roce 2025. Za Trumpovy vlády očekáváme jednodušší fiskální politiku, zejména pokud republikáni získají kontrolu nad Kongresem. Prezident Trump by s velkou pravděpodobností chtěl prodloužit, ne-li rozšířit, své předchozí daňové škrty. Očekáváme, že tento scénář bude mít největší dopad na termínovou prémii státních dluhopisů a výnosovou křivku USA. Ta se pravděpodobně zestrmí (výnosy na delších dluhopisech porostou a/nebo sazby spadnou), pokud Trump v příštích několika týdnech výrazně zvítězí a republikánské vítězství bude stále pravděpodobnější."

"Vítězství demokratů bude také s velkou pravděpodobností zahrnovat větší deficit a strmější křivku státních dluhopisů, ale s menším výkyvem než v případě republikánského vítězství. I kdyby demokraté v den voleb zvítězili, pochybujeme, že by došlo k naplánovanému zrušení daňových škrtů v plném rozsahu. Daňové sazby by se pravděpodobně mohly více zvýšit pro osoby s nejvyššími příjmy. Kromě toho je v tomto scénáři pravděpodobnější i zvýšení daně z příjmů právnických osob. Očekáváme, že vypršení platnosti daňových škrtů budou doprovázet významnější výdajové balíčky."


Investiční upozornění

Analýzy slouží pouze pro informační účely a jsou poskytovány v rámci informační podpory klientům Společnosti, nejde o investiční poradenství či poradenskou službu, neboť tyto činnosti Společnost nenabízí a neprovádí. Analýzy slouží pouze pro informační účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo investiční služby. Analýzy v žádném případě nepředstavují formu jakéhokoliv individualizovaného doporučení zákazníkovi, neberou v úvahu situaci a osobní poměry jednotlivých zákazníků, jejich finanční situaci, znalosti, zkušenosti, cíle nebo potřeby a jejich záměrem není doporučit konkrétní investiční nástroje nebo strategie konkrétním zákazníkům. Investiční nástroje zmíněné v analýzách nemusí být vhodné pro každého investora. Analýzy, včetně informací a názorů v nich obsažených, nelze mechanicky použít k nákupu, prodeji či jiné dispozici s investičními nástroji.

Timur Barotov, analytik BHS

„Bitcoin dosáhl nového historického maxima 68 869 USD a na krátkou dobu překonal svůj předchozí rekord 68 789 USD z listopadu 2021. Od té doby ustoupil a obchoduje se kolem 63 700 USD za minci.“

Timur Barotov, analytik BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top