investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: S&P 500 a Dow Jones Industrial Average klesly o zhruba 0,2 %

24.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Deutsche Bank vykázala první čtvrtletní ztrátu za čtyři roky

24.07.2024
bankaněmeckotržby

ČEZ dnes zahájil jednání o smlouvě na stavbu dvou reaktorů v Dukovanech

24.07.2024
energetikaČEZ

Ranní zpravodaj: Americké technologické akcie v pondělí prudce vzrostly

23.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy nabízí akcie na trhu Start pražské burzy

18.08.2022

Prodejem akcií hodlají majitelé získat až 214 milionů korun...

Prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy dnes zahajuje veřejnou nabídku akcií na trhu Start pražské burzy. Prodejem akcií hodlají majitelé získat až 214 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval poradce transakce František Bostl ze společnosti Starteepo.

E-shop bezvavlasy.cz, který firma provozuje, je na trhu od roku 2009. Vedle Česka, které tvoří 69 procent obratu, působí i na Slovensku a v Maďarsku. V loňském roce firmě meziročně rostly tržby o 29 procent na 450 milionů korun. Provozní zisk EBITDA společnosti vzrostl o 46 procent na 41,3 milionu korun a čistý zisk po zdanění se více než zdvojnásobil na 32,6 milionu korun.

Firma hodlá vstoupit na další evropské trhy. "Vše je a bude řízeno z Prahy a zboží bude do celé Evropy proudit z centrálního distribučního centra v západních Čechách, kam se v příštím roce přestěhuje stávající logistika," uvedl současný předseda představenstva a akcionář Aleš Hudeček. Kapacita nového distribučního centra bude podle něj zatím stačit do obratu 1,5 miliardy korun s možností jeho rozšíření. Společnost plánuje i rozšíření produktové nabídky o nové značky i vlastní produktové řady. V červenci po dvou letech vývoje spustila firmy nový e-shop.

Nabídka cenných papírů bude rozdělena na dvě části. V první neveřejné části bude prodáno pět procent firmy, tedy 50.000 akcií za cenu 490 korun za akcii. Kupujícími budou Jaroslav Šura (33.000 akcií), Bostlův fond Starteepo Invest (16.000) a ředitel firmy Jaromír Muchka (1000). V druhé veřejné části bude nabízeno formou aukce na trhu Start 30 procent akcií v cenovém rozpětí 490 až 630 korun za akci. Aukce bude ode dneška od 18. srpna do 1. září, kdy se ve 12:00 uzavře možnost zadat objednávku. Minimální investice je stanovena na 40 akcií.

Akcie s přiděleným označením BEZVA.PR již byly přijaty k obchodování nejen na trhu Start pražské burzy, ale také na burze RM-SYSTÉM, který provozuje Fio banka. V případě úspěšného prodeje akcií by šlo po on-line lékárně Pilulka.cz o druhou veřejně obchodovanou e-commerce společnost na pražském parketu.

Trh Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek.


Zdroj: ČTK

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Za posledních 5 let vyrostly tržby společnosti Bezvavlasy o 200 procent na 450 milionů korun.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top