investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie v pondělí skončily smíšeně

03.10.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023
evropagazpromkomodityplyn

Facebook bez reklamy by v EU mohl pro desktop stát deset eur měsíčně

03.10.2023
facebookmarketingstrategie

Ranní zpravodaj: Akcie mají za sebou nejhorší měsíc v roce

02.10.2023
akcieburzadluhopisyusa

Porsche v prvním čtvrtletí dosáhlo rekordního odbytu

17.04.2023

Na domácím, tedy německém, trhu odbyt vzrostl o 19 procent...

Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche v letošním prvním čtvrtletí zvýšil odbyt meziročně o 18 procent na rekordních 80.767 vozů. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě.

"Tento dobrý začátek nám dodává optimismus ohledně zbytku roku," uvedl člen představenstva společnosti Porsche Detlev von Platen, který je zodpovědný za prodej a marketing. Upozornil, že firmě se navzdory nejistým hospodářským podmínkám a omezené dostupnosti součástek podařilo zvýšit odbyt ve všech prodejních regionech.

Na domácím, tedy německém, trhu odbyt vzrostl o 19 procent, ve zbytku Evropy o 14 procent. V Číně, která je jejím největším trhem, zvýšila automobilka odbyt o 21 procent a v Severní Americe dosáhla 30procentního nárůstu.

Společnost Porsche koncem loňského srpna vstoupila na akciový trh. Jejím většinovým vlastníkem zůstal německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top