investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

O akcie GameStop je díky diskusním fórům znovu enormní zájem

03.06.2024

Akcie GameStop ještě před začátkem dnešního obchodování vykazovaly růst až o 90 procent...

Akcie americké společnosti GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal znovu vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k pátku minulého týdne držel akcie GameStop v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy Kč). Informuje o tom server CNBC.

Akcie GameStop ještě před začátkem dnešního obchodování na trhu Nasdaq v New Yorku vykazovaly růst až o 90 procent. Později růst zmírnil asi na 70 procent a cena v tu dobu činila zhruba 39 dolarů za kus.

Pro akcie zpopularizované mezi drobnými investory pomocí sociálních sítí se vžil název meme stocks. Právě akcie distributora videoher GameStop jsou považovány za první meme stock, zpopularizovány byly za pandemie covidu-19, kdy se řada lidí kvůli nařízeným zákazům stýkat se s ostatními začala doma věnovat obchodům s akciemi.

Keith Gill vystupuje na síti Reddit pod pseudonymem "DeepF------Value" a na platformách YouTube a X jako "Roaring Kitty". Server CNBC nebyl schopen ověřit, zda snímek makléřského účtu, který ukazuje akcie GameStop v hodnotě téměř 116 milionů USD, skutečně patří Gillovi. Už pouhý náznak, že Gill drží akcie GameStop v takovém objemu, ale v neděli večer vedl k silnému růstu ceny této emise na platformě Robinhood. Ta umožňuje s vybranými akciemi obchodovat nepřetržitě.

Obchodník s pseudonymem Roaring Kitty, což se dá přeložit jako Řvoucí kočička, na konci pátečního obchodování na akciových trzích ve Spojených státech držel pět milionů akcií GameStop. Snímek makléřského účtu s těmito údaji obchodník sdílel na fóru Reddit r/SuperStonk. Je také vidět, že obchodník držel 120.000 nákupních opcí GameStop s realizační cenou 20 dolarů za akcii a expirací k datu 21. června. Nakoupeny byly za cenu 5,68 USD za kus. Akcie GameStop v pátek na trhu Nasdaq uzavřely na 23,14 USD.

CNBC se pozastavuje nad tím, že obchodník své příspěvky nezveřejnil v chatovací místnosti WallStreetBets, kde zveřejnil všechny své obchodní aktualizace na vrcholu mánie kolem akcií GameStop před více než třemi lety. Nicméně uživatelské jméno je stejné.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top