investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Mitsubishi investuje do divize elektromobilů Renaultu

24.10.2023

Mitsubishi se investicí do divize nazvané Ampere snaží zlepšit svoji technologii vývoje elektromobilů...

Japonská automobilka Mitsubishi Motors investuje až 200 milionů eur (4,9 miliardy Kč) do nové divize elektromobilů svého japonského partnera Renault. Mitsubishi se investicí do divize nazvané Ampere snaží zlepšit svoji technologii vývoje elektromobilů a rozšířit nabídku vozidel na baterie. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

Předseda správní rady Renaultu Jean-Dominique Senard věří, že Mitsubishi bude partnerem divize Ampere. S automobilkou hodlá podrobněji jednat při své nadcházející cestě do Japonska.

Mitsubishi plánuje nakupovat elektromobily vyvinuté a vyrobené firmou Ampere a prodávat je pod svou vlastní značkou. To automobilce umožní přejit na elektrifikaci a zároveň udržet nízké náklady na vývoj. Mitsubishi očekává, že bude prodávat elektromobily od Ampere na svých hlavních trzích - v jihovýchodní Asii a v Evropě.

Rozhodnutí o investici do Ampere přichází poté, co partneři Mitsubishi, automobilky Renault a Nissan Motor, dokončili v červenci restrukturalizaci své aliance. Nissan už se zavázal investovat do divize Ampere 600 milionů eur, díky čemuž se stane strategickým investorem, který bude mít i místo ve správní radě. Renault chce v příštím roce uvést Ampere na burzu jako samostatný subjekt, hodlá si ale v této firmě udržet více než 50procentní podíl.

Stejně jako další japonské automobilky se i Mitsubishi potýká s problémy v Číně, která je největším automobilovým trhem světa. Čelí tam konkurenci místních automobilek, kterým se podařilo získat hlavní podíl na trhu s auty poháněnými bateriemi, uvedla agentura Reuters.


Zdroj: ČTK


Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top