investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Meta příští měsíc hodlá v Evropě spustit svou síť Threads

30.11.2023

Provoz sítě Threads firma zahájila začátkem července...

Americká internetová společnost Meta Platforms hodlá v prosinci spustit v Evropě svou sociální síť Threads, kterou se snaží konkurovat síti X. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký list The Wall Street Journal (WSJ). Meta je vlastníkem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp. Provoz sítě Threads firma zahájila začátkem července, v Evropské unii však tuto síť zatím nespustila kvůli přísné unijní regulaci internetových služeb.

Aby splnila regulační požadavky, poskytne Meta podle zdrojů uživatelům v EU možnost využívat síť Threads pouze ke sledování obsahu bez profilu, který by jim umožňoval vytvářet vlastní příspěvky.

Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg v říjnu uvedl, že síť Threads alespoň jednou měsíčně využívá téměř 100 milionů uživatelů. Dodal, že podle jeho názoru by se počet uživatelů do několika let mohl vyšplhat až na jednu miliardu.

"Rozšíření do Evropy je důležitým testem dlouhodobé životnosti sítě Threads," uvedla nezávislá analytička technologického sektoru Debra Aho Williamsonová. V příštím roce by podle ní mohla síť díky spuštění provozu v EU získat zhruba 40 milionů nových uživatelů

Zpráva o chystaném rozšíření sítě Threads do Evropy přichází v době, kdy řada inzerentů, včetně firem Apple, Disney a IBM, pozastavila reklamu na síti X kvůli kontroverzním výrokům jejího majitele Elona Muska. Tento dvaapadesátiletý miliardář se nejnověji stal terčem kritiky za svou reakci na příspěvek, podle kterého Židé podporují "nenávist vůči bělochům". "Říkáš naprostou pravdu," napsal k postu podnikatel v polovině listopadu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top