investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Výprodej na trzích se ve čtvrtek rozšířil

19.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Nasdaq ve středu prudce klesl

18.07.2024
S&P500akciedow jonesnasdaqusa

Vyvrátili vědci rasismus?

18.07.2024

Výrobce polovodičů TSMC navýšil tržby o 40 procent

18.07.2024
AItechnologietržbytsmcvýroba

McDonald's může odkoupit zpět své restaurace v Rusku

03.06.2022

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's Corp. bude mít možnost v příštích 15 letech odkoupit zpět do svého vlastnictví restaurace v Rusku. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruského antimonopolního úřadu, který schválil dohodu o prodeji ruských restaurací.

Novým majitelem ruských restaurací McDonald's je Alexandr Govor, jeden z dosavadních ruských držitelů licence na provoz restaurací. Ten nyní restaurace přejmenuje.

McDonald's vstoupil na ruský trh před více než 30 lety a vlastnil zde zhruba 84 procent z téměř 850 restaurací. Minulý měsíc se ale stal jednou z největších značek, které se rozhodly z Ruska definitivně odejít, ačkoliv svou obchodní známku si tam chce ponechat.

Govor provozuje restaurace McDonald's v Rusku na základě franšízové smlouvy od roku 2015, a to prostřednictvím své firmy GiD LLC. Za tu dobu pomohl řetězci expandovat až na Sibiř, kde provozuje 25 restaurací. Finanční podmínky, za kterých své restaurace v Rusku prodá, McDonald's nesdělil.

Stovky společností přerušily styky s Ruskem v důsledku ruské invaze na sousední Ukrajinu 24. února. Některé z nich své rozsáhlé investice odepsaly, jiné své aktivity prodávají místním manažerům. McDonald's se rozhodl prodat svá ruská aktiva místnímu kupci v naději, že tak ochrání pracovní místa.

 

Zdroj: ČTK

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Společnost McDonald's byla založena již v roce 1940. Její rozmach však začal až o 15 let později. Tehdy ji převzal Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top