investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Letos počítejte s tím, že na Velký pátek se neobchoduje a Komerční banku si s dividendou kupte dříve

14.04.2014

Pražská burza se letos přiblíží tradici obchodování na evropských burzách. Na většině z nich je na Velký pátek totiž zavřeno a nyní tomu tak bude i u nás. Na pražská burze se 18.dubna ....

Pražská burza se letos přiblíží tradici obchodování na evropských burzách. Na většině z nich je na Velký pátek totiž zavřeno a nyní tomu tak bude i u nás. Na pražská burze se 18.dubna nebude obchodovat, vypořádání obchodů ale probíhat bude.

Z těchto důvodů je třeba myslet na nákup Komerční banky o den dříve, aby Vám dividenda zůstala. Původně vycházel poslední den nákupu s dividendou na burze právě na Velký pátek, nyní je třeba koupit již ve čtvrtek 17.4. (rozhodný den pro dividendu Komerční banky je 23.4.2014).
 
Naopak výše uvedené změny se nedotknou termínů Philip Morris. Na 18.dubna zde připadá rozhodný den pro dividendu. Protože se na Velký pátek obchody vypořádávají, zůstává efektivní datum k posledním nákupům akcií s dividendou na burze na úterý 15.dubna a nemusí být posunuto o den dříve.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top