investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Letos počítejte s tím, že na Velký pátek se neobchoduje a Komerční banku si s dividendou kupte dříve

14.04.2014

Pražská burza se letos přiblíží tradici obchodování na evropských burzách. Na většině z nich je na Velký pátek totiž zavřeno a nyní tomu tak bude i u nás. Na pražská burze se 18.dubna ....

Pražská burza se letos přiblíží tradici obchodování na evropských burzách. Na většině z nich je na Velký pátek totiž zavřeno a nyní tomu tak bude i u nás. Na pražská burze se 18.dubna nebude obchodovat, vypořádání obchodů ale probíhat bude.

Z těchto důvodů je třeba myslet na nákup Komerční banky o den dříve, aby Vám dividenda zůstala. Původně vycházel poslední den nákupu s dividendou na burze právě na Velký pátek, nyní je třeba koupit již ve čtvrtek 17.4. (rozhodný den pro dividendu Komerční banky je 23.4.2014).
 
Naopak výše uvedené změny se nedotknou termínů Philip Morris. Na 18.dubna zde připadá rozhodný den pro dividendu. Protože se na Velký pátek obchody vypořádávají, zůstává efektivní datum k posledním nákupům akcií s dividendou na burze na úterý 15.dubna a nemusí být posunuto o den dříve.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top