investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie skončily ve čtvrtek převážně v červených číslech

19.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple odstranil ze svého čínského obchodu aplikace WhatsApp a Threads

19.04.2024
appleusačína

Tesla svolává téměř 3900 Cybertrucků

19.04.2024
autotesla

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Jak investovat peníze a vydělat

30.08.2023

O investování bylo již napsáno hodně. Mnoho informací na internetu je však zaměřená čistě na prodej pochybných produktů, které slibují zázračné zisky. Rozumný investor, který hledá stabilní zisk, by však měl být obezřetný. Jak tedy investovat peníze bezpečně a se ziskem?

Asi vás nepřekvapí, že jednoduchá odpověď na tuto otázku neexistuje. Každý, kdo navštíví pár stránek o investicích, se ihned stane cílem nekonečného proudu reklam a videí, které lákají na „inovativní“ způsoby investic a výdělků. Tak jednoduché to ale není. Úspěšní investoři, kteří dosahují dlouhodobých zisků, se řídí předem daným plánem a ten tvoří na základě porozumění svým možnostem i rizikům a výnosům z jednotlivých investičních nástrojů.

Jaké možnosti má investor?


Investor má v podstatě dvě možnosti. Obchodovat na trhu sám na základě vlastních zkušeností a znalostí nebo se spolehnout na profesionály a využít některou ze služeb či investičních produktů na finančním trhu.

obchodování akcií na burze

Obchodování na burze


Aby mohl investor vstoupit do obchodování, musí buďto sám získat licenci, což je velmi složité, nebo využít služby brokera, který má možnost na trhu dělat obchody jménem investora. Tato služba vždy něco stojí, a i moderní aplikace, které slibují vstup do obchodování na burze bez poplatku, si ve skutečnosti vydělávají částí prodejní ceny. Je tedy důležité vybrat si partnera, který v rámci své služby kromě obchodu zajistí také kvalitní informační zázemí.

Obecně platí, že k opravdu výdělečnému obchodování je potřeba stabilní systém, který je založen na přesných pravidlech a informacích. Tímto způsobem funguje například obchodování akcií se společností BHS. Její tým analytiků neustále sleduje trh a poskytuje svým klientům odborné analýzy. Tyto cenné informace obsahují konkrétní příležitosti na trhu. Investor se pak už může sám rozhodnout, jestli je využije.

Investiční produkty


Investor, který nemá čas a chuť zabývat se obchodováním, může tuto práci přenechat profesionálům a využít investiční instrumenty, kterých je na trhu celá pestrá škála. Zkušení investoři však nespoléhají jen na jeden z nich, ale investují různými způsoby a do více oborů.

Diverzifikace investic


Diverzifikací snižují riziko ztráty. Investovat pak lze například do investičních fondů zaměřených na různé obory a podkladová aktiva. Dlouhodobě výdělečné jsou hlavně akcie prestižních firem. Ty za poslední dekády i přes občasné poklesy dokázaly růst tak, že překonaly inflaci a přinesly i slušné zisky.

zhodnocení vložené investice

Jak získat vysoké zhodnocení své investice?


Vysoké zhodnocení historicky vykazují také investiční fondy kvalifikovaných investorů, které nakupují a prodávají netradiční aktiva, jako jsou například podíly v úspěšných českých firmách, komerční nemovitosti nebo třeba sběratelské automobily. Aby investor dosáhl na tyto exkluzivní investice, musí investovat částky od milionu Kč a splnit další podmínky fondu.

asset management - investování

Asset management


Investor, kterému se nechce probírat ani investičními produkty na trhu může nechat stavbu investičního portfolia na odbornících. Svět financí je velmi složitý a jen málokdo mu opravdu porozumí tak, aby na něm dokázal stabilně vydělávat. Proto mnoho investorů raději využije služeb odborníků. Podobně, jako právník u soudu zastupuje svého klienta ve věcech práva, zastupuje asset manažer investora ve světě investic. Spravuje tedy finance jeho jménem.

Stejně jako u soudu je velmi důležité vybrat si odborníka, který má za se sebou dlouhodobé a prokazatelné úspěchy. Jedním z těch nejstabilnějších v ČR je společnost BHS, která je dokonce již od roku 1993 jedním z tvůrců českého kapitálového trhu. Asset management zde zařizuje tým, který investuje svěřené prostředky klientů na základě každodenních analýz a letité odbornosti. Díky tomu investorům cílí na velmi zajímavé zhodnocení.

Rizika při investování


Jisté výnosy z investic nikdo zodpovědný neslíbí. Naučit se obchodovat je složité a často nejisté. Proto mnoho lidí využívá k investování profesionály, kteří to dělají za ně. Stačí si tedy najít dobrého partnera a pustit se do investic.


Přemýšlíte, jak a do čeho investovat?

Spojte se s těmi nejlepšími! Dejte nám na sebe pár údajů, ozveme se zpět.

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!


Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top