investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024

Google by měl podle zdrojů telefony vyrábět v továrně tchajwanské společnosti Foxconn...

Americký internetový gigant Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informoval server BBC.

Google by měl podle zdrojů telefony Pixel vyrábět v továrně tchajwanské společnosti Foxconn v jihoindickém státě Tamilnádu. Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě a vyrábí například chytré telefony iPhone pro americkou firmu Apple.

Společnost Google, která je součástí konglomerátu Alphabet, provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Stojí také za operačním systémem Android, který používají téměř všichni výrobci chytrých telefonů. Telefony Pixel sice dosahují pouze relativně nízkého objemu prodeje, jsou však vnímány jako referenční přístroje prezentující nejnovější podobu systému Android.

Zdroje BBC sdělily, že Google bude v indické továrně Foxconnu vyrábět pokročilé verze telefonů Pixel a že výroba začne ještě v tomto roce. Indie v poslední době těží ze snahy globálních korporací omezovat závislost na Číně, která má napjaté vztahy se Spojenými státy i dalšími západními zeměmi.

Společnost Google avizovala plány na zahájení výroby telefonů Pixel v Indii už v loňském roce. "Indie je pro chytré telefony Pixel prioritním trhem," uvedl tehdy viceprezident podniku Rick Osterloh. "Jsme odhodláni lidem v této zemi poskytnout to nejlepší z našeho hardwaru a z integrovaných softwarových funkcí," dodal.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top