investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Nissan a Mitsubishi potvrdily investici do divize elektromobilů Renaultu

06.12.2023
EVautoevropainvestice

Ranní zpravodaj: Akcie se v pondělí po prudkém listopadovém růstu stáhly zpět

05.12.2023
S&P500akcieburzadluhopisydow jonesnasdaq

Google poskytl malé skupině firem svůj nový model umělé inteligence

15.09.2023

Google chce tímto nástrojem konkurovat modelu ChatGPT-4 společnosti OpenAI...

Americká internetová společnost Google poskytla malé skupině firem svůj nový model umělé inteligence (AI) nazvaný Gemini. S odvoláním na informované zdroje to uvedl server The Information. Google chce tímto nástrojem konkurovat modelu ChatGPT-4 společnosti OpenAI, kterou podporuje Microsoft.

Analytická společnost SemiAnalysis už dříve napsala, že Gemini je pětinásobně výkonnější než ChatGPT. Na konci roku 2024 může být dokonce až dvacetkrát výkonnější.

Gemini je soubor velkých jazykových modelů (LLM). Vedle generování textu na základě pokynů vytváří po zadání také obrázky. Počítá se s tím, že bude asistovat při programování. Pro Google má zavedení modelu Gemini zásadní význam. Firma letos posílila investice do generativní umělé inteligence a snaží se dohnat náskok OpenAI.

Google nyní vývojářům poskytuje přístup k relativně velké verzi Gemini, ale nikoliv k té největší, kterou právě vyvíjí. Internetový gigant plánuje zpřístupnit Gemini firmám prostřednictvím své služby Google Cloud Vertex AI.

V srpnu Google představil generativní umělou inteligenci ve svém vyhledávacím nástroji uživatelům v Indii a Japonsku. Své nástroje s umělou inteligencí zpřístupnil také podnikovým zákazníkům za měsíční cenu 30 dolarů (zhruba 690 Kč) na uživatele.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top