investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024
akcieburzaekonomikausa

Amazon se stane součástí akciového indexu Dow Jones

21.02.2024
akcieamazonburzadow jones

ExxonMobil varoval, že by ho byrokracie mohla v EU odradit od investic

20.02.2024
evropainvesticeregulace

Google, Microsoft a AWS v Thajsku investují 300 miliard bátů

15.11.2023

Každá ze jmenovaných společností k úhrnné investici přispěje třetinou...

Thajsko obdrží investici 300 miliard bátů (190,5 miliardy Kč) od technologických společností Amazon Web Services (AWS), Google a Microsoft. S odvoláním na dnešní oznámení mluvčího vlády o tom informovala agentura Reuters. Každá ze jmenovaných společností k úhrnné investici přispěje třetinou. Firmy se k věci zatím nevyjádřily.

AWS plánuje v Thajsku do 15 let vybudovat datové centrum s rozpočtem pět miliard dolarů (112,6 miliardy Kč), uvedla vláda v samostatném prohlášení. "Premiér je přesvědčen, že investice AWS posílí konkurenceschopnost země," řekl vládní mluvčí. Dodal, že Microsoft a Google také posuzují investice do velkých datových center v zemi.

Thajský premiér Sríttcha Tchavisin v září při rozhovoru s novináři v Bangkoku zmínil investice v řádu miliard dolarů od amerických firem Tesla, Google a Microsoft. Uvedl tehdy, že Tesla zvažuje v zemi postavit závod na výrobu elektromobilů. Tchavisin se v září ve Spojených státech setkal s šéfem Tesly Elonem Muskem a zástupci dalších velkých firem.

Thajsko je v Asii čtvrté největší centrum pro montáž aut. Výrobcům elektromobilů a baterií do nich země nabízí různá zvýhodnění; místním zájemcům o elektromobily pak daňové úlevy.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top