investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

ČR se dostává do mzdově inflační spirály

29.05.2023
ekonomikainflacečesko

Škoda Auto nebude muset propouštět

29.05.2023
prácečeskoškoda

JP Morgan propustí 1000 zaměstnanců převzaté First Republic

26.05.2023
bankapráceusa

Neuralink vyvíjející mozkové čipy může zahájit testování na lidech

26.05.2023
regulacetechnologieusa

Ferretti chce urychlit vstup na burzu

18.03.2022

Italský výrobce luxusních jachet Ferretti by v pondělí mohl zahájit vstup na akciovou burzu v Hongkongu...

Italský výrobce luxusních jachet Ferretti by v pondělí mohl zahájit vstup na akciovou burzu v Hongkongu. Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle kterých se firma snaží své plány urychlit. Podnik by díky prodeji 25procentního podílu mohl být oceněn zhruba na miliardu dolarů (22,3 miliardy Kč). Společnost, nad kterou má kontrolu čínský konglomerát Weichai Group, usiluje o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) i přesto, že finančními trhy otřásl konflikt na Ukrajině, který se dotkl také akcií sektoru superjachet.

Ferretti v roce 2019 zavrhla myšlenku na IPO v Miláně. Podle zdrojů Reuters by mohla změnit plán i tentokrát, a to v závislosti na vývoji trhů.

Firma se snaží mírnit dopad mezinárodních sankcí proti ruským oligarchům na své podnikání. Uvedla, že země zapojené do konfliktu představují méně než tři procenta jejích příjmů a že nemá žádnou expozici vůči největším megajachtám, u kterých je pravděpodobnější, že budou terčem sankcí.

Akcie konkurenčních italských firem, jako je Sanlorenzo a The Italian Sea Group, se po ruské invazi na Ukrajinu propadly a ztratily čtvrtinu až třetinu své hodnoty. V posledních deseti dnech ale ztráty mírně snížily.

Ferretti podle Reuters výtěžek z prodeje akcií použije na rozšíření nabídky jachet. Zároveň chce rozvinout služby, jako je zprostředkování a pronájem jachet.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Klienti BHS se mohou účastnit drtivé většiny IPO po celém světě. Informace jim rádi poskytnou osobní makléři, kteří jsou o všech IPO pravidelně informováni.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top