investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

FED bedlivě sleduje inflaci a silný dolar

05.01.2017

Čínský yuan pokračuje ve dvoudenní rally. Jde o nejrychlejší posilování měny vůči dolaru od roku 2010. Japonský jen posiloval ..

Čínský yuan pokračuje ve dvoudenní rally. Jde o nejrychlejší posilování měny vůči dolaru od roku 2010. Japonský jen posiloval také. Oslaboval americký dolar, rostlo zlato a americké a světové akcie pokračují v růstu. Z amerických akcií včera nejvíce přidávaly menší firmy. Index Russel 2000 připsal cca 2 %, ostatní indexy se také svezly na vlně optimizmu.

Zápis ze zasedání FEDu potvrdil, že FED bude bedlivě sledovat možné inflační tlaky, zejména v souvislosti s poklesem nezaměstnanosti a možnou expanzivní fiskální politikou. Někteří členové FEDu se obávají silného dolaru, ten tak reaguje oslabením.

Makrodata dnes přinesou zejména měsíční ADP report o tvorbě pracovních míst v Americe a Markit PMI index nákupních manažerů celkový a ve službách. V Evropě uvidíme starší data za listopad o cenách výrobců.

Z firem dnes reportuje například Walgreens Boots Alliance, Monsanto nebo Constellation Brandz, zítra například Greenbrier.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top