investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Commerzbank ve čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk

17.05.2023

Hospodaření finančního ústavu výrazně překonalo odhady analytiků...

Německá finanční společnost Commerzbank v prvním čtvrtletí s přispěním vyšších úrokových sazeb téměř zdvojnásobila čistý zisk - vzrostl o 94 procent na 580 milionů eur (13,7 miliardy Kč). Firma, která působí i v České republice, o tom dnes informovala ve výsledkové zprávě. Hospodaření finančního ústavu v prvních třech měsících roku výrazně překonalo odhady analytiků.

Odborníci v prognóze Commerzbank očekávali čistý zisk 481 milionů eur. Celkové výnosy v prvním čtvrtletí meziročně klesly na 2,7 miliardy eur z 2,8 miliardy eur v loňském prvním čtvrtletí.

Commerzbank patří k největším bankám v Německu a nyní provádí rozsáhlou reorganizaci. Propouští tisíce zaměstnanců a ruší stovky poboček, aby ušetřila a zvýšila zisk. V loňském roce vykázala druhý rok po sobě zisk a opět se zařadila do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX. Banku po záchraně za finanční krize před více než deseti lety stále částečně vlastní německá vláda.

Akcie Commerzbank dopoledne na burze ve Frankfurtu nad Mohanem odepisovaly přes šest procent. Banka uvedla, že výhled hospodaření závisí na předpokládané mírné recesi a na osudu její divize mBank v Polsku, kterou sužuje vleklá kauza úvěrů ve švýcarských francích, což se týká stovek tisíc domácností.

Na českém trhu působí společnost Commerzbank od roku 1992. V roce 2007 zahájila v České republice provoz její nízkonákladová divize mBank.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top