investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Bitcoin kvůli problémům banky Silvergate Capital oslabuje

03.03.2023

Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy...

Cena kryptoměny bitcoin dnes přechodně klesla na více než dvoutýdenní minimum k hranici 22.000 USD (zhruba 486.400 Kč). Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy americké banky Silvergate Capital. Ta nabízí široce využívanou platební síť, která usnadňuje převody finančních prostředků mezi kryptografickými firmami v reálném čase.

Největší kryptoměna bitcoin při obchodování v Asii odepsala až šest procent, později ale část ztrát smazala. Krátce po 09:00 SEČ se bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk prodával zhruba za 22.375 USD, a za uplynulý den tak vykazoval pokles o více než čtyři procenta. Druhá největší kryptoměna ether odepisovala téměř pět procent na 1568 USD. Obdobně oslabovaly i další kryptoměny, mimo jiné avalanche nebo dogecoin.

Banka Silvergate Capital uvedla, že zkoumá, zda dokáže zůstat provozuschopná. Mnoho kryptoměnových burz, vydavatelů stablecoinů a obchodních míst ale už platby prostřednictvím Silvergate nepřijímá ani neprovádí. Stablecoiny jsou navázané na nějaké platidlo nebo reálné aktivum.

"Silvergate je jedním z hlavních poskytovatelů dolarového bankovnictví pro kryptoměnové odvětví," uvedl obchodník John Toro z kryptoměnové burzy Independent Reserve. "Jakékoli obavy o likviditu budou mít přímý dopad na tržní podmínky a mohou ovlivnit dostupnost některých prostředků klientů a přístup k nim," dodal.

V potížích banky Silvergate Capital se naposledy projevily dopady listopadového kolapsu kryptoměnové burzy FTX, informovala agentura Bloomberg. Kauza otřásla celým odvětvím a urychlila snahu globálních regulačních orgánů začít odvětví kryptoměn důsledně regulovat. Na sektor má negativní vliv také očekávání, že úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu, což snižuje chuť investorů riskovat.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top