investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

Bitcoin kvůli problémům banky Silvergate Capital oslabuje

03.03.2023

Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy...

Cena kryptoměny bitcoin dnes přechodně klesla na více než dvoutýdenní minimum k hranici 22.000 USD (zhruba 486.400 Kč). Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy americké banky Silvergate Capital. Ta nabízí široce využívanou platební síť, která usnadňuje převody finančních prostředků mezi kryptografickými firmami v reálném čase.

Největší kryptoměna bitcoin při obchodování v Asii odepsala až šest procent, později ale část ztrát smazala. Krátce po 09:00 SEČ se bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk prodával zhruba za 22.375 USD, a za uplynulý den tak vykazoval pokles o více než čtyři procenta. Druhá největší kryptoměna ether odepisovala téměř pět procent na 1568 USD. Obdobně oslabovaly i další kryptoměny, mimo jiné avalanche nebo dogecoin.

Banka Silvergate Capital uvedla, že zkoumá, zda dokáže zůstat provozuschopná. Mnoho kryptoměnových burz, vydavatelů stablecoinů a obchodních míst ale už platby prostřednictvím Silvergate nepřijímá ani neprovádí. Stablecoiny jsou navázané na nějaké platidlo nebo reálné aktivum.

"Silvergate je jedním z hlavních poskytovatelů dolarového bankovnictví pro kryptoměnové odvětví," uvedl obchodník John Toro z kryptoměnové burzy Independent Reserve. "Jakékoli obavy o likviditu budou mít přímý dopad na tržní podmínky a mohou ovlivnit dostupnost některých prostředků klientů a přístup k nim," dodal.

V potížích banky Silvergate Capital se naposledy projevily dopady listopadového kolapsu kryptoměnové burzy FTX, informovala agentura Bloomberg. Kauza otřásla celým odvětvím a urychlila snahu globálních regulačních orgánů začít odvětví kryptoměn důsledně regulovat. Na sektor má negativní vliv také očekávání, že úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu, což snižuje chuť investorů riskovat.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top