investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple investuje další miliardu eur do vývojového centra v Mnichově

02.03.2023

Výsledky vývoje v mnichovském centru mají Applu pomoci osamostatnit se...

Americká společnost Apple investuje v příštích šesti letech do svého evropského centra pro design čipů v Mnichově další jednu miliardu eur (23,4 miliardy Kč). Do centra v Mnichově, které je nyní jejím největším vývojovým centrem v Evropě, tak firma od roku 2021 celkem slíbila investovat dvě miliardy eur. Apple to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Výsledky vývoje v mnichovském centru mají Applu pomoci osamostatnit se od dodavatele čipů Qualcomm. Výrobce iPhonů nyní od Qualcommu nakupuje čipy pro mobilní telefony páté generace.

Generální ředitel Applu Tim Cook uvedl, že inženýrské týmy v Mnichově patří ke světové inovační špičce a pomáhají vyvíjet nové technologie, které jsou základem produktů Applu. V rámci investice Apple v Mnichově plánuje nové sídlo a další prostory pro výzkum a vývoj na dvou nových adresách v blízkosti nového sídla.

Apple otevřel pobočku v Německu v roce 1981 s deseti zaměstnanci, v současnosti jich má více než 4500. Za posledních pět let se firma v Německu rozrostla o více než 80 procent a za poslední tři roky přijala přes 1600 zaměstnanců.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top