investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Akcie Xiaomi prudce posílily díky vstupu firmy na trh s elektromobily

02.04.2024

Akcie Xiaomi dnešní obchodování uzavřely s devítiprocentním nárůstem...

Akcie čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi prudce posílily poté, co firma uvedla na trh svůj první elektromobil SU7. Akcie Xiaomi dnešní obchodování uzavřely s devítiprocentním nárůstem, tržní hodnota podniku se tak zvýšila o zhruba čtyři miliardy dolarů (94 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

Společnost Xiaomi ve čtvrtek začala přijímat objednávky na svůj elektromobil SU7, jehož základní verze stojí 215.900 jüanů (zhruba 700.000 Kč). V průběhu dnešního obchodování si akcie Xiaomi připisovaly až 16 procent a dostaly se na nejvyšší úroveň od ledna 2022. Tržní hodnota podniku tak v jednu chvíli dosahovala 55 miliard dolarů, takže překonala hodnotu tradičních amerických automobilek General Motors a Ford Motor, upozornila agentura Reuters.

Někteří analytici tvrdí, že elektromobil je pro Xiaomi přirozeným rozšířením podnikání, které firmě umožní nabídnout zákazníkům ucelenější digitální zážitek a získat více dat. Rýžovary, čističky vzduchu, televizory, telefony a další elektronika od firmy Xiaomi jsou v čínských domácnostech všudypřítomné.

Xiaomi nicméně zahajuje prodej vozů SU7 v době, kdy na čínském trhu s elektromobily zuří cenová válka. Firma předpokládá, že prodej vozů SU7 bude prozatím ztrátový, a podle některých analytiků by tyto ztráty mohly být velmi vysoké. Analytici ze společnosti Citi Research odhadli, že předpokládaný prodej 60.000 vozů v letošním roce by firmě mohl přinést ztrátu 4,1 miliardy jüanů (13,4 miliardy Kč). Průměrná ztráta na jeden vůz by tak činila 68.000 jüanů (zhruba 222.000 Kč).


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top