investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Akcie Tesly dál klesají, důvodem jsou i Muskovy narážky na senátora Sanderse

17.11.2021

Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu...

Akcie americké automobilky Tesla pokračují v poklesu a z maxima nad 1240 dolary, kde se ocitly začátkem listopadu, odepsaly už kolem 20 procent. Podle analytiků k tomu vedle Muskova plánovaného prodeje akcií firmy přispěly i jeho tweety, v nichž se Musk nevybíravě vyjadřoval na adresu levicového senátora Bernieho Sanderse. Příčinou byly daně.

Musk v minulých dnech prodal akcie automobilky úhrnem za 6,9 miliardy dolarů (153 miliard Kč), na což akcie zareagovaly poklesem. Jejich další pokles už ale dávají experti do souvislosti s tweetovou přestřelkou z uplynulého víkendu, kdy levicový senátor Sanders poznamenal, že by měli bohatí lidé platit na daních svůj spravedlivý podíl. Musk je nejbohatším člověkem na světě.

Sekundární a duální listing   5 důvodů proč investovat do akcií

"Musíme požadovat, aby ti extrémně bohatí platili svůj spravedlivý podíl. Tečka," napsal osmdesátiletý Sanders na twitteru. Na to posměšnou poznámkou zareagoval Musk, když napsal: "Pořád zapomínám, že jsi ještě naživu." A pak dodal: "Chceš, abych prodal ještě další akcie, Bernie? No tak to řekni."


Svůj původní tweet Sanders napsal v situaci, kdy se administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zvoleného za Demokratickou stranu snaží prosadit zvýšení daní pro nejbohatší Američany.

Investujte do akcií   Druhy akcií   Splatnost akcií

Akcie Tesly v pondělí uzavřely s téměř dvouprocentním poklesem na 1013,39 USD. Tržní hodnota firmy se tak od začátku prodeje Muskových akcií snížila zhruba o 207 miliard a nyní se pohybuje kolem 1,01 bilionu dolarů (22,4 bilionu Kč).


Hodnota Muskova majetku se nyní podle žebříčku agentury Bloomberg pohybuje kolem 279 miliard dolarů (6,2 bilionu Kč). Začátkem listopadu, když byly akcie Tesly na rekordu, přesáhla i 300 miliard USD.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Burzovní hodnota společnosti Tesla je v současné době vyšší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top