investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Společnost Alibaba se plánuje rozdělit na šest samostatných divizí

28.03.2023
akciealibababurzačína

Zisk výrobce počítačů Lenovo klesl o 32 procent

17.02.2023

Důvodem byl celosvětový propad poptávky po počítačích a chytrých telefonech...

Největšímu světovému výrobci osobních počítačů Lenovo klesl ve třetím finančním čtvrtletí čistý zisk o 32 procent na 437 milionů USD (9,7 miliardy Kč). Důvodem byl celosvětový propad poptávky po počítačích a chytrých telefonech. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Tržby za říjen až prosinec klesly o 24 procent na 15,3 miliardy USD a nižší byly druhé čtvrtletí za sebou. Analytici v anketě společnosti Refinitiv očekávali v průměru tržby 16,39 miliardy USD.

Pandemie nemoci covid-19 v roce 2020 způsobila prudký růst prodeje elektroniky, protože mnoho lidí pracovalo z domova a rozhodlo se vyměnit či modernizovat své přístroje. Ve druhém fiskálním čtvrtletí loňského roku, což bylo od července do září, se však poptávka začala snižovat a tržby Lenova klesat.

Výzkumná společnost Gartner minulý měsíc uvedla, že odbyt osobních počítačů a mobilních telefonů zřejmě v letošním roce klesne o 6,8 procenta. Loni se propadl o 16 procent.

Konkurenční společnosti Dell Technologies a HP už kvůli slabšímu trhu oznámily propouštění. Dell zruší zhruba 6650 pracovních míst, což je asi pět procent celkové pracovní síly, zatímco společnost HP se rozhodla do konce fiskálního roku 2025 propustit až 6000 zaměstnanců. To je 12 procent pracovní síly, uvedla agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top