investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Zisk Fordu kvůli nedostatku čipů a dalších dílů klesl o 89,4 %

04.02.2023

Společnost současně ve svém prohlášení varovala, že...

Americké automobilce Ford Motor klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 1,3 miliardy USD (28,3 miliardy Kč) z 12,3 miliardy USD ve stejném období předchozího roku. Pokles způsobil nedostatek čipů a další problém v dodavatelském řetězci a rovněž nestabilní výroba, která zvýšila náklady. Společnost současně ve svém prohlášení varovala, že čeká obtížný rok a plánuje letos snižovat náklady.

Tržby stoupl o 17 procent na 44 miliardy USD. Tržby na nejziskovějším trhu, v USA, se ale snížily o pět procent. Zisk na akcii činil 51 centů a zaostal za odhady analytiků, kteří čekali až 62 centů. Tržby ale překonaly odhady analytiků.

Generální ředitel Jim Farley uvedl, že Ford si loni měl vést lépe. Letos to hodlá napravit a zlepšit svoji výkonnost.

Ford na konci roku těžce zasáhl nedostatek čipů a dalších dílů. Tyto problémy snížily výrobu automobilky zhruba o 100.000 vozů, dodal finanční ředitel John Lawler.

Letos Ford čeká, že zisk před zdaněním zůstane stabilní nebo klesne. Naznačil, že hodlá zrychlit snahy na snížení provozních nákladů. Očištěný zisk před zdaněním se má pohybovat v rozmezí devět až 11 miliard USD, loni činil 10,4 miliardy USD.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top