investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v poslední obchodní seanci týdne nakonec nerostly

25.09.2023
akcieekonomika

ČEZ začal při údržbě v jaderných elektrárnách využívat i díly z 3D tisku

24.09.2023
technologieČEZčesko

Pracovníci obchodů Apple ve Francii vstoupili do stávky za zvýšení mezd

23.09.2023
appleevropapráce

Versute Investments a BHS Private Equity Fund spolu s manažery koupili společnost Altran CZ

22.09.2023
akviziceinvesticeinvestiční fondpodnikáníprivate equity

Zaměstnanci dvou australských závodů produkujících LNG budou stávkovat

08.09.2023

Závody patří americké společnosti Chevron...

Zaměstnanci dvou závodů produkujících zkapalněný zemní plyn (LNG) v Austrálii dnes začnou stávkovat, protože rozhovory odborů s vedením ohledně mezd a pracovních podmínek nedospěly k dohodě. Informovala o tom agentura Reuters. Závody patří americké společnosti Chevron a na celosvětové kapacitě pro produkci LNG se podílejí více než pěti procenty.

Hrozba stávky v závodech Gorgon a Wheatstone v západní Austrálii přispěla v minulých týdnech k přechodnému růstu cen plynu na evropském trhu. Zaměstnanci hodlají nejprve stávkovat omezeně, od příštího čtvrtka však plánují práce na dva týdny zcela přerušit, pokud se spory ohledně mezd a pracovních podmínek nevyřeší.

Společnost Chevron uvedla, že odbory mají nadměrné požadavky v porovnání s obvyklými podmínkami v odvětví. Organizace Offshore Alliance, která sdružuje dva odborové svazy zastupující pracovníky v energetickém sektoru, označila ústupky požadované firmou Chevron za nepřijatelné. "Ačkoli Chevron dostal od Offshore Alliance spoustu příležitostí k řešení, bude nakonec čelit dni zúčtování," dodala.

Společnost Chevron uvedla, že bude nadále podnikat opatření k zachování provozu v závodech. Austrálie je největším vývozcem LNG na světě, není však jeho významným dodavatelem do Evropy. Panují nicméně obavy, že omezení vývozu LNG z Austrálie přiměje kupce z Asie soupeřit o dodávky z jiných zdrojů prostřednictvím vyšších cen. Největším odběrateli LNG z Austrálie jsou Čína a Japonsko, za nimi následuji Jižní Korea a Tchaj-wan, píše Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top