investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Nissan a Mitsubishi potvrdily investici do divize elektromobilů Renaultu

06.12.2023
EVautoevropainvestice

Ranní zpravodaj: Akcie se v pondělí po prudkém listopadovém růstu stáhly zpět

05.12.2023
S&P500akcieburzadluhopisydow jonesnasdaq

Zaměstnanci dvou australských závodů produkujících LNG budou stávkovat

08.09.2023

Závody patří americké společnosti Chevron...

Zaměstnanci dvou závodů produkujících zkapalněný zemní plyn (LNG) v Austrálii dnes začnou stávkovat, protože rozhovory odborů s vedením ohledně mezd a pracovních podmínek nedospěly k dohodě. Informovala o tom agentura Reuters. Závody patří americké společnosti Chevron a na celosvětové kapacitě pro produkci LNG se podílejí více než pěti procenty.

Hrozba stávky v závodech Gorgon a Wheatstone v západní Austrálii přispěla v minulých týdnech k přechodnému růstu cen plynu na evropském trhu. Zaměstnanci hodlají nejprve stávkovat omezeně, od příštího čtvrtka však plánují práce na dva týdny zcela přerušit, pokud se spory ohledně mezd a pracovních podmínek nevyřeší.

Společnost Chevron uvedla, že odbory mají nadměrné požadavky v porovnání s obvyklými podmínkami v odvětví. Organizace Offshore Alliance, která sdružuje dva odborové svazy zastupující pracovníky v energetickém sektoru, označila ústupky požadované firmou Chevron za nepřijatelné. "Ačkoli Chevron dostal od Offshore Alliance spoustu příležitostí k řešení, bude nakonec čelit dni zúčtování," dodala.

Společnost Chevron uvedla, že bude nadále podnikat opatření k zachování provozu v závodech. Austrálie je největším vývozcem LNG na světě, není však jeho významným dodavatelem do Evropy. Panují nicméně obavy, že omezení vývozu LNG z Austrálie přiměje kupce z Asie soupeřit o dodávky z jiných zdrojů prostřednictvím vyšších cen. Největším odběrateli LNG z Austrálie jsou Čína a Japonsko, za nimi následuji Jižní Korea a Tchaj-wan, píše Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top