investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Za první tři čtvrtletí roku 2023 společnost GEVORKYAN, a.s. vykázala tržby na úrovni 56,25 mil. EUR

13.11.2023

Což znamená jejich 38% meziroční růst a překonání plánu. Zisk EBITDA meziročně vzrostl o téměř 37 % na úroveň 16,84 mil. EUR.

Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s., uveřejňuje své mezitímní finanční výsledky za první tři čtvrtletí roku 2023 a aktuální zprávu o investiční a provozní činnosti.

Společnost GEVORKYAN, a.s. za tři čtvrtletí roku vykázala tržby z prodeje výrobků a služeb na úrovni 56,25 mil. EUR a zisk EBITDA 16,84 mil. EUR, což implikuje EBITDA marži na úrovni 29,9 %. V meziročním srovnání se stejným obdobím předchozího roku to znamená 38,25% nárůst tržeb a 36,65% nárůst zisku EBITDA. Ve srovnání s finančním plánem se pak jedná o jeho 6,02% překonání u tržeb a o 4,45% u zisku EBITDA.

V uplynulých třech čtvrtletích společnost dále vykázala provozní zisk na úrovni 8,21 mil. EUR a v porovnání se stejným obdobím minulého roku tak vykázala růst této položky o 38,02 %. Zisk po zdanění (EAT) společnost vykázala na úrovni 5,13 mil. EUR, což znamená 74,08% nárůst oproti stejnému období minulého roku a překonání plánu o 6,23 %.

S ohledem na výše uvedené a také na trendy již uvedené v rámci prezentace na Start Day (9.10.2023) tak výsledky za třetí čtvrtletí 2023 dále výrazně podporují předpoklad splnění ročního finančního plánu.

Vybrané položky finančních výsledků k 30.09.2023, jejich porovnání se stejným obdobím minulého roku, porovnání s celým rokem 2022 a s finančními plány, je možné vidět v tabulce níže.

Aktuální zprávy ze společnosti

V průběhu třetího čtvrtletí a na začátku čtvrtého čtvrtletí roku 2023 společnost pokračovala v realizaci svých rozvojových plánů. Také získala několik ocenění. Příkladem lze zmínit následující:

  • Začátkem září společnost oznámila záměr přechodu z trhu PX Start Burzy cenných papírů Praha na její trh PRIME. Společnost upozornila, že součástí záměru přechodu na trh PRIME aktuálně není nová emise akcií společnosti (SPO) a že zároveň diskutuje možnosti duálního listingu s Burzou cenných papírů v Bratislavě. Zdůraznila, že se nejedná o stahování akcií z pražské burzy, která pro společnost i nadále zůstává primární burzou. Společnosti GEVORKYAN, a.s. s přechodem na trh PRIME Burzy cenných papírů Praha, případným duálním listingem na bratislavské burze a dalšími souvisejícími tématy jako hlavní poradce pomáhá společnost VERSUTE INVESTMENTS.
  • Společnost GEVORKYAN, a.s. se dostala mezi TOP 3 nominované v ocenění European Small & Mid-cap Awards 2023 v kategorii International Stars, které pořádá Federace evropských burz a Evropská komise. Vítěz této kategorie bude odhalen během slavnostního ceremoniálu 14. listopadu 2023 v rámci shromáždění malých a středních podniků Evropské komise ve španělském Bilbau.
  • Koncem srpna předseda vlády SR Ľudovít Ódor a členové jeho kabinetu navštívili společnost GEVORKYAN, a.s. ve Vlkanové. Předseda vlády ocenil, že v prostorách krachující továrny vznikla světoznámá společnost, která ukazuje, co dokáže slovenská inovativnost a technologická excelence.
  • Management společnosti se na konci září zúčastnili festivalu inovací INOFEST 2023, kterou pořádala inovační sítí INOVATO v Prešově. Jedním z významných hlavních řečníků byl Artur Gevorkyan.
  • Společnost GEVORKYAN, a.s. získala ocenění Slovakia Best Managed Companies 2023 čímž se zařadila k nejlépe řízeným společnostem na Slovensku. Ocenění uděluje společnost Deloitte.
  • Taktéž byla společnost nominována na ocenění v rámci FéliX Business Award 2023, který vyhlašuje Slovenská sporiteľňa a magazín INDEX spolu se společností KPMG. V první polovině října se společnost GEVORKYAN, a.s. stala prvním laureátem ceny KPMG Responsible Business Award 2023 za zodpovědné podnikání.
  • Společnost GEVORKYAN, a.s. přivítala 19. října skupinu 80 významných slovenských ekonomických diplomatů z celého světa. Akce se konala v rámci porady ekonomických diplomatů, kterou organizovala Sekce hospodářské a rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top