investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024

Tržní hodnota podniku se dnes vyšplhala až na zhruba 3,3 bilionu dolarů...

Americký výrobce čipů Nvidia se díky pokračujícímu růstu ceny svých akcií stal nejhodnotnější firmou na světě. Tržní hodnota podniku se dnes vyšplhala až na zhruba 3,3 bilionu dolarů (přes 76 bilionů Kč). Informovala o tom agentura Bloomberg. Společnost Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a v poslední době výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii.

Od začátku letošního roku cena akcií firmy Nvidia vzrostla o více než 170 procent. Dnes Nvidia z hlediska tržní hodnoty předstihla softwarovou společnost Microsoft i technologickou firmu Apple, které se v poslední době přetahovaly o vedoucí pozici, píše agentura Bloomberg.

Analytik Daniel Ives ze společnosti Wedbush Securities předpověděl, že firmy Nvidia, Apple a Microsoft budou v průběhu následujícího roku soupeřit o to, která z nich v tržní hodnotě jako první překročí hranici čtyř bilionů dolarů. "Grafické čipy společnosti Nvidia jsou v podstatě novým zlatem či ropou v technologickém sektoru," prohlásil rovněž.

"Čekali jsme na to už nějakou dobu," uvedl analytik společnosti CFRA Angelo Zino. "Umělá inteligence mění prostředí. V reálném světě, ale i na trzích," dodal a poukázal na to, že polovodičový průmysl je nyní nejdůležitějším odvětvím na Wall Street.

Podle analytika společnosti XTB Tomáše Cverny je za růstem akcií Nvidie v posledních dnech především rozdělení akcií v poměru 10:1. "Nominální snížení ceny akcií podpořilo poptávku drobných investorů," napsal Cverna ČTK.

Společnost Nvidia minulý měsíc oznámila, že její čistý zisk se v prvním finančním čtvrtletí končícím v dubnu více než zesedminásobil na 14,88 miliardy dolarů z 2,04 miliardy dolarů před rokem.

Před korunovací Nvidie se na vrcholu světové tržní kapitalizace po čtvrt století střídaly společnosti General Electric, Cisco, ExxonMobil, Microsoft a Apple.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top