investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Výprodej na trzích se ve čtvrtek rozšířil

19.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Nasdaq ve středu prudce klesl

18.07.2024
S&P500akciedow jonesnasdaqusa

Vyvrátili vědci rasismus?

18.07.2024

Výrobce polovodičů TSMC navýšil tržby o 40 procent

18.07.2024
AItechnologietržbytsmcvýroba

Volkswagen podle manažerů musí snížit počet pracovníků

27.11.2023

V rámci snižování nákladů nicméně neplánuje uzavírání továren...

Německá automobilka Volkswagen (VW) musí snížit počet zaměstnanců, aby dostala náklady pod kontrolu a obnovila konkurenceschopnost. V rámci snižování nákladů nicméně neplánuje uzavírání továren ani nucené odchody zaměstnanců. Uvedli to dnes podle agentury Reuters manažeři automobilky při setkání se zástupci zaměstnanců v ústředí ve Wolfsburgu.

Snížení nákladů německé značky VW je podle Reuters prvním krokem ve snaze posílit efektivitu v celém koncernu Volkswagen v rámci přechodu od vozů se spalovacím motorem k elektromobilům. Značka VW je klíčovou součástí koncernu Volkswagen, do kterého patří rovněž česká Škoda Auto.

"Jako značka Volkswagen již nejsme konkurenceschopní," prohlásil šéf značky VW Thomas Schäfer podle příspěvku na interní síti podniku popisujícího dnešní schůzku, ke kterému získala agentura Reuters přístup. Člen představenstva koncernu Volkswagen zodpovědný za lidské zdroje Gunnar Kilian na schůzce uvedl, že snížení počtu zaměstnanců se uskuteční prostřednictvím dohod o odchodech zaměstnanců do důchodu.

Většinu plánovaných úspor by podle manažerů měla zajistit jiná opatření než redukce pracovní síly. Automobilka již dříve uvedla, že hodlá ke snížení počtu zaměstnanců využít demografického vývoje. Firma se v minulosti zavázala, že v německých závodech nebude do roku 2029 propouštět.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top