investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie ve čtvrtek rostly

29.09.2023
S&P500akcieburzanasdaqusa

Ranní zpravodaj: Zářijový pokles akciového trhu pokračoval i v úterý

27.09.2023
S&P500akcieburzanasdaq

Americká obchodní komise podala antimonopolní žalobu na Amazon

27.09.2023
akcieamazonsoudusa

Čtvrtletní zisk H&M stoupl na 4,7 miliardy SEK

27.09.2023
evropaprodejtržby

Visa a Mastercard se v USA chystají zvýšit některé poplatky

01.09.2023

Zdroje WSJ uvádějí, že změny v poplatcích by měly začít platit od října, respektive od dubna...

Američtí vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard se chystají zvýšit poplatky, které takzvaným acquierům, tedy zúčtovacím bankám obchodníků, účtují za přijímání karet jejich zákazníků. Píše o tom na svém webu deník The Wall Street Journal (WSJ), podle nějž by obchodníci mohli ročně platit 502 milionů dolarů (11 miliard Kč) navíc.

Zdroje WSJ uvádějí, že změny v poplatcích by měly začít platit od října, respektive od dubna. Zvýšení poplatků se namnoze bude týkat nákupů na síti, uvedl americký list.

Poplatky, které mohou acquieři aktivovat obchodníkům, nakupující téměř nevnímají. Obchodníci - od velkých on-line prodejců až po kavárny na rohu - o ně ale s karetními společnostmi vedou spory.

Mezibankovní poplatek, kterého se žádná změna netýká, je poplatek, který obchodník platí bance, jež kartu vydala, a to pokaždé, když spotřebitel kartu použije. Regulační úřady už dříve uvedly, že zvýšení poplatků, které obchodníci platí vydavatelům karet, se obvykle přenáší na spotřebitele.

Změny se týkají pouze trhu ve Spojených státech, Evropy ani českého trhu nikoliv.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top